امروز سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ مصادف با ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • اذان صبح: ۰۵:۲۶
  • طلوع آفتاب: ۰۶:۵۵
  • اذان ظهر: ۱۱:۵۳
  • غروب آفتاب: ۱۶:۵۱
  • اذان مغرب: ۱۷:۱۱
  • نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۹
  • امام جعفر صادق (ع) : هر كه براي خدا دوست دارد و براي خدا دشمن دارد و براي خدا عطاء كند ، از كساني است كه ايمانش كامل است .
+-
بازدید: ۱۴۲۷
۲۹ مهر ۱۳۹۸
کانال رسمی آموزش و اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه(رجیستری) با انتشار مطلبی، به آگاه‌سازی در خصوص یکی از شیوه‌های کلاهبرداری پرداخت.

هشدار جدید سامانه همتا در خصوص یک شیوه‌‌ی کلاهبرداری

امروزه، کلاهبرداری جلوه‌های نوینی پیدا کرده است و مرتکبان آن، از طریق شیوه‌های جدیدی زندگی اعضای جامعه را مورد هدف قرار می‌دهند. توجه شما را به هشدار جدید سامانه همتا در خصوص یکی از شیوه‌های جدید کلاهبرداری جلب می‌نماییم.

به اطلاع مخاطبان گرامی سایت مهداد (آموزش همگانی حقوق) می‌رساند که کانال رسمی آموزش و اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه(رجیستری) به تازگی این مطلب را منتشر نموده است:
اخیراً پیامکی برای برخی افراد ارسال شده و از ایشان خواسته شده جهت جلوگیری از قطع‌شدن تلفن همراه، مبلغی را پرداخت نمایند. کاربر از طریق لینک موجود در این پیامک‌ها به صفحه‌ای شبیه به سامانه اینترنتی گمرک و سپس، به صفحه‌ای هدایت می‌شود که ظاهر آن شبیه درگاه‌های پرداخت است و مشخصات کارت بانکی از کاربر دریافت می‌شود.
به استحضار می‌رساند این روش، یکی از شیوه‌هایی است که کلاه‌برداران برای دستبردزدن به حساب بانکی افراد از آن استفاده می‌کنند. لذا ضروری است در صورت ملاحظه‌ی چنین مواردی، مراتب در اسرع وقت از طریق بخش گزارش مردمیِ درگاه اینترنتی پلیس فتا گزارش شود. همچنین، ضروری است که در این زمینه به موارد زیر توجه گردد:
۱-هرگونه اطلاع‌رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن همراه، از طریق سرشماره پیامکی HAMTA انجام می‌گیرد. همچنین، در صورت دریافت هرگونه پیامک با محتوای مشکوک، می‌توانید موضوع را با مرکز پاسخ‌گویی سامانه همتا به شماره ۰۹۶۳۶۶ از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب در ۷ روز هفته طرح نمایید تا راهنمایی‌های لازم ارائه گردد.
۲-ثبت تلفن همراه مسافری و پرداخت عوارض مربوط به آن صرفاً از طریق زیردامنه گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister انجام می‌شود.
۳-پیش از هرگونه پرداخت حتماً باید از اعتبار درگاه پرداخت مطمئن شد. ویژگی‌های اولیه درگاه پرداخت معتبر عبارتند از:
الف. عبارت https و همچنین، علامت تأیید سرویس‌دهنده(معمولاً به‌صورت قفل سبز رنگ) در ابتدای آدرس درگاه پرداخت وجود دارد.
ب. درگاه پرداخت، زیردامنه‌ای از دامنه shaparak.ir است(هرگونه ترکیب دیگری از کلمه shaparak و هر پسوند دامنه دیگری به غیر از ir. غیرمجاز است. به‌عنوان مثال، ترکیب‌هایی نظیر shapaarak یا shaparack نامعتبر هستند).
ج. برای اطلاع از آدرس درگاه‌های پرداخت اینترنتی معتبر، می‌توان به تارنمای کاشف مراجعه نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *