امروز پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ مصادف با ۲۰ محرم ۱۴۴۱
 • اذان صبح: ۰۵:۲۴
 • طلوع آفتاب: ۰۶:۴۹
 • اذان ظهر: ۱۲:۵۹
 • غروب آفتاب: ۱۹:۰۸
 • اذان مغرب: ۱۹:۲۶
 • نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶
 • حضرت اباعبدالله الحسین(ع): در پشت سر برادر ایمانی خود حرف‌هایی بزن که دوست داری در غیاب تو آن سخنان زده شود.
+-
بازدید: ۳۳۶۷۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

با نحوه طرح شکایت ضرب و جرح آشنا شوید…

برای شکایت ضرب و جرح باید یکسری نکات را بدانید....

شاید برایتان پیش آمده باشد و یا در خدای‌ناکرده در آینده پیش بیاید که بخواهید به‌دلیل اینکه کسی به شما آسیب رسانده و یا در دعوایی آسیب دیده‌اید، شکایتی را مطرح نمایید.
برای این منظور می‌توانید به کلانتری مراجعه نموده و یا کلانتری را خبر کنید که در محل نزاع و دعوا حضور پیدا نموده و اتفاقی که افتاده ­است را صورت‌جلسه نماید.
پس از تنظیم صورتجلسه، کلانتری پرونده را به دادسرای صلاحیت‌دار که دادسرای محل وقوع جرم است ارسال می‌کند. در این مرحله سرپرست دادسرا پرونده را به دادیار و یا بازپرس محترم ارجاع می‌دهد. وقتی ارجاع پرونده صورت‌گرفت مرجع قضایی به شکایت شاکی و دلایل ارائه شده رسیدگی می‌نماید و در صورتی‌که وقوع جرم را محرز بداند و انتساب آن را به متهم تشخیص دهد، با صدور احضاریه از متهم می‌خواهد که در دادسرا حاضر شود. پس از احراز هویت متهم و شرح ماوقع برای او و آنچه به‌منظور آن شکایت صورت‌گرفته است، تفهیم اتهام صورت می‌گیرد. تفهیم اتهام هم پس از تحقیق از متهم و شرح ماوقع برای او انجام می­‌شود. همچنین درصورتیکه واقعا زد و خوردی صورت‌گرفته‌باشد، شاکی برای معاینه به پزشکی قانونی فرستاده می­‌شود. البته الزامی وجود ندارد و می­‌تواند نرود؛ ولی ممکن است حقش تضییع شود و قاضی برای تصمیم­‌گیری با مشکل مواجه شود.
متهم هم می­‌تواند هنگامی­‌که احضار می­‌شود یک نفر وکیل دادگستری همراه خود داشته باشد. بازپرس یا دادیار پس از پایان تحقیقات و در صورت وجود دلایل کافی بر وقوع جرم، به متهم یا وکیل او اعلام می­‌کند که برای برائت و یا کشف حقیقت هر اظهاری دارد به‌عنوان آخرین دفاع بگوید. اگر متهم یا وکیل او در آخرین دفاع، مطلبی بگوید یا مدرکی ارائه کند که در کشف حقیقت یا برائت موثر باشد، بازپرس و یا دادیار محترم باید رسیدگی کند. درصورت جرم بودن عمل و دلایل کافی برای انتساب جرم به متهم، قرار جلب به دادرسی صادر و سپس کیفرخواست صادر می­‌شود.
در مرحله بعد پرونده برای صدور حکم، به دادگاه کیفری ۲ ارسال می­‌شود. در دادگاه هم قاضی محترم پرونده را رسیدگی و درصورتیکه جرم را محرز بداند، مجازات آن را تعیین می‌کند و حکم صادر می­‌نماید. همچنین دیه و یا ارش را هم در صورت درخواست بزه­‌دیده تعیین می­‌کنند. البته از رایی که صادر می­‌شود امکان تجدیدنظرخواهی نیز وجود دارد. سپس پرونده را بعد از قطعی شدن رای، به دادسرا برمی­گردانند و به دادیار اجرای احکام ارجاع می­گردد و رای به اجرا گذاشته می­شود.

174 پاسخ به “با نحوه طرح شکایت ضرب و جرح آشنا شوید…”

 1. maryam گفت:

  سلام ما از اهالی آتی ساز چمران هستیم روبروی بلوک ۴-۵-۶-۷-۸ بلواری هست برای پیاده روی اهالی آتیساز و مشترک هست چندین دفعه هست مورد مزاحمت سگها و صدای سگ و حتی حمله سگ شدیم و مدفوع سگها در مسیر راهمون هستش و عده ای از بیرون شهرک اتی ساز خیابون سوری میان چندین دفعه دعوا پیش اومد که به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادیم حتی گفتند در محل دعوا و حمله سگها که صاحبهاشون ازاد میکنند باشیم ولی نیامدند ما واقعا با ترس و وحشت داریم زندگی میکنیم لطفا کمکمون کنید و راه حلی بفرمایید ممنون میشیم خیلی ها اینجا ناراضی هستند

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و سپاس بابت اینکه سایت مهداد مرکز آموزش قوه قضاییه را برای حل مشکلتان انتخاب فرمودید.
   برای این مشکل که می فرمایید منجر به ایجاد مزاحمت شده می توانید به کلانتری محل مراجعه فرمایید و در صورت تنظیم شکایت به دادسرا مراجعه نمایید. در دادسرا هم با ارجاع پرونده به یکی از شعب دادیاری می توانید شکایت خود را پیگیری فرمایید. دادیار محترم دادسرا خود نسبت به تحقیقات محلی و سایر اقدامات مقتضی دستورات لازم را خواهند داد.
   سپاس از شما مخاطب عزیز سایت مهداد

 2. فربد گفت:

  با سلام
  اگر ضارب در ضرب و جرح را نشناسیم و نشانی هم از او نداشته باشیم
  مراحل شناسائی و اخذ مجوزبرای بررسی دوربینهای محل حادثه به چه شکل خواهد بود؟
  من مورد ضرب و شتم یه فرد لات موتوری واقع شدم که در لحظه وقوع در کوچه ای خلوت و بدون رفت و امد بودم. در اثنی وقوع حادثه دچار شوک شدید شده طوریکه نتوانستم تصویر فرد یا شماره موتورش را بردارم. اکنون از چند ناحیه سر، پیشانی، دنده های کمر و چند نقطه از بدنم درد شدید دارم. اگر مشکلی برایم پیش بیاید چه کسی پاسخو است؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض ادب.
   ممنونیم که سایت مهداد را قابل دانستید و سوال خود را مطرح فرمودید. در مورد این اتفاق حتما به کلانتری مراجعه و شکایت خود را تنظیم فرمایید تا به دادسرا ارجاع و مراحل قانونی آن با دستور قاضی محترم طی شود. اگر دوربینی هم در محل بوده باشد با دستور مقام محترم قضایی امکان بازبینی وجود دارد.
   مجددا سپاس از اینکه سایت مهداد را انتخاب فرمودید.
   با ما همراه باشید…

 3. میلاد گفت:

  با سلام
  در برابر شکایت ضرب و جرح که بصورت ساختگی و تهمت میباشد چگونه از خود دفاع کرده و بی خبری و بی گناهی خود را ثابت کنیم؟ یک نفر از من بخاطر مشکلات قبلی بدون هیچ برخوردی و حتی رودر رو شدن شکایت ضرب و جرح کرده لطفا کمک کنید
  باتشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض ادب
   ممنون که سایت مهداد قوه قضاییه را برای پرسش سوال خود انتخاب فرمودید.
   اگر شاهد و یا دلایل دیگری دارید که ادعای شما را ثابت می کند حتما نزد مقام قضایی ارائه بفرمایید. حتی اگر کسی از اختلافات گذشته شما خبر دارد می تواند به عنوان مطلع در مرحله تحقیقات حضور داشته باشد. حتی می توانید ثابت نمایید که در زمانی که ادعا می شود ضرب و جرحی واقع شده شما در مکان دیگری حضور داشته اید.
   با ما همراه باشید.

 4. علیزاده گفت:

  باسلام،امروزبدلیل اینکه یه بوق به ماشینی که ازسمت راست من که بازدن راهنما قصدرفتن داخل خیابانی راداشتم توسط راننده خودروی فوق تعقیب شدم وپس ازاینکه جلوی ماشین من رو باخودرواش مسدودکرد هم باضربه به ماشینم خسارت وارد کردوهم ضربه های متوالی به سروصورتم واردکردکه بادست چپم ازخودم دفاع کردم وجلوی ضرباتش راگرفتم ولی دست چپم بشدت دردمیکند برای شکایت چه راهی پیشنهادمیکنید،ممنونم ازتوجهتون

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض ادب
   بسیار ممنون که سایت مهداد مرکز آموزش را امین خود دانستید.
   از اتفاقی که افتاده است بسیار متاسفم. برای شکایت می توانید به دادسرا محلی که جرم اتفاق افتاده مراجعه و شکایت خود را مطرح فرمایید. با ارجاع پرونده به شعبه دادیاری و یا بازپرسی تحقیقات و بررسی دوربین های محل وقوع جرم انجام خواهد شد و ان شاالله مجرم شناسایی و مجازات نیزخواهد شد. فقط به دلیل ضرب و جرح صورت گرفته باید سریع تر به پزشکی قانونی مراجعه فرمایید تا امکان تشخیص دیه یا ارش امکان پذیر شود.
   باز هم سپاس که سایت مهداد معاونت منابع انسانی قوه قضاییه را انتخاب نمودید.

 5. رضا گفت:

  سلام و عرض ادب
  دیروز درپمپ گاز مقابل دوربین کتک خوردم امکان طرح شکایت باموضوع ضرب و جرح عمدی به همراه هزینه دادرسی و معاینات پزشکی امکان پذیر است باتشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض احترام
   بسیار ممنونیم که سایت مهداد را برای پرسیدن سوال خود انتخاب نمودید.
   اینکه ضرب و جرح عمدی در پمپ گاز بوده و شهودی هم حضور داشته اند امکان طرح شکایت وجود دارد. فقط برای معاینات پزشکی قانونی باید سریع تر به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه نموده تا تحقیقات و معاینات انجام شود.
   با سایت مهداد که متعلق به خودتان است همراه باشید.

 6. رضا گفت:

  باسلام ما امشب وقتی که از سر کار با پدرم به خانه میرفتیم در سر راه که مستعجر ما در خانمان بود دیدیم بابام وایستاد و رفت سراغش ک باهاش حرف بزنه اون با چاقو بابامو تهدید کرد پدرم هم هلش داد و از جیبش گوشی هاش و وسایلاش و چاقوش از دستش افتاد رفت به کلانتری ما هم دنبالش رفتیم بعد شکایت کرد که اینا دونفری منو زدن گوشیمو دزدیدن .
  لطفا راهنمایی کنین من خودمم استخدام نیروی انتظامی شدم منتظر اعزامم برا من مشکلی ایجاد نکنه
  لطف کنین راهنمایی کنین

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام
   ممنونیم که سایت مهداد را انتخاب نمودید. در مورد سرقت و ضرب و جرح تا دلیل قابل قبولی به مرجع قضایی ارائه نشود برای آنها وقوع این جرایم معلوم نمی شود. بنابراین چندان نگران نباشید. اگر کسی شاهد بوده باشد و یا اینکه دوربین در محل نصب باشد نمی تواند جرایم را ثابت نماید.
   با ما همراه باشید…

 7. ملیسا گفت:

  سلام من شوهرم مست بود اومد منو خیلی کتک زد حتی رومم چاقو کشید زخمیم کرد منم رفتم ازش شکایت کردم رفتم پزشک قانونی اینا پرونده مو فرستادن شورای حل اختلاف الان شورای حل اختلاف چه تصمیمی میگیره منم اصلا نمیخوام به هیچ وجه رضایت بدم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام و احترام؛
   ممنونیم از اینکه سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   باید عرض کنم که بنابر ماده ۸ قانون شورای حل اختلاف کلیه جرایم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرایم غیر قابل گذشت برای صلح و سازش به شورای حل اختلاف می رود. در این پرونده هم چون دعوا خانوادگی است، به شورای حل اختلاف ارجاع شده. با این حال شما می توانید گذشت نفرمایید و مطالبه دیه و یا ارش حسب اقتضا نمایید و همسرتان هم به هر حال مجازات خواهد شد.
   ممنون از اینکه همراه ما هستید.

 8. حسن خانبابايي گفت:

  با سلام و عرض ادب.
  بنده ي سوالي داشتم ازتون. من داشتم با ماشين ميرفتم ك يك ليفتراكي راه را بسته بود. من ازشون خواستم سريع تَر راه را باز كنن چون عجله داشتم. ولي دونفر كارگر همان مغازه ك ليفتراك برايشان بار جا ب جا ميكرد شروع كردن ب فحش دادن ب من. من هم از ماشين پياده شدم. و ببينم براي چه فحش ناموسي ميدهند. ك منجر ب ضرب و شتم من شد. يعني ٣ نفري ريختن سر من. و صورت و گردن و لباس منو زخمي و پاره كردن. خلاصه زنگ زدم ب مامور بياد. و وقتي ك مامور اومد. اون ٣ نَفَر ك منو كتك زدن. فرار كردن. رفتم پزشك قانوني و… من كل ماجرا تعريف كردم ك بدونيد ك قضيه چ بوده. حالا ميخوام بدونم تكليف من چ خواهد شد و از همه مهمتر قصاصي براي اين ٣ نفر در نظر گرفته خواهد شد؟؟؟ ممنون ميشم جواب بنده را بديد. يك دنيا سپاس

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با عرض سلام و احترام
   سپاس از اینکه سایت مهداد را انتخاب فرمودید.
   واقعیت امر اینست که قصاص عضو شرایط خاص خودش را دارد. در پرونده شما هم مجازات ضرب و جرح عمدی و پرداخت دیه یا ارش بر حسب مورد حکم قرار می گیرد. نگران نباشید و منتظر صدور حکم دادگاه باشید.
   با سایت مهداد که متعلق به خودتان است همراه باشید….

 9. زهره محرابی گفت:

  باسلام وعرض ادب
  ۲هفته پیش پسرم برای دادن خسارت ماشین پژویی که زیاندیده بود به ایران خودرو مراجعه میکنندمنتها چون خسارت زیاد بود به شخص زیان دیده پژویی میگه بریم بیمه دریافت بکن،متاسفانه شخص مقابل عصبانی میشه ویقه پسرم میگیره درگیرمیشه وفقط پول میخاسته حتی گوشی پسرم رو هم از جیبش می رباید.متاسفانه پسرم برای اینکه بتونه گوشی رو بگیره وخودش از دستش خلاصه کنه خودش به عقب میکشه وشخص مقابل زمین چون خیس بود لیزمیخوره با صورت به زمین می افته،کمی اسیب دیده، حال به عنوان صرب وجرح شکایت کرده وبه پزشک قانونی رفته،وماهم به جرم ربودن گوشی که نداده وفحاشی وتهدید شکایت کردیم و۲شاهدهم در این زمینه داریم،چگونه بیگناهی پسرم رو اثبات کنم حتی فیلم دوربین مرکزایران خودرو اول درگیررو فقط گرفته چون برده زیر درخت بقیه اش مشخص نیست،بعدایشان میگه دروغه من گوشی از جیبش در نیاورده ام، آیا با وجود شاهد وانکار ایشون میتونیم بگیریم،باسپاس

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و سپاس.
   ممنون که سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   در این پرونده ها بنا به دلایل طرفین رسیدگی انجام می شود و قضات محترم به دنبال احراز واقع می باشند. بنابراین نگران نباشید. تمام دلایل خود را نیز در مرجع قضایی مربوطه ارائه نمایید. ان شاالله که رای عادلانه ای صادر خواهد شد .
   سپاس از اینکه همراه ما هستید.

 10. محمد گفت:

  همکلاسی پسرم بعد از پايان مدرسه در خیابان با لگد و مشت دست پسرم را شکست و شکستگی در حدی بود که به اتاق عمل رفت. حالا برای شکایت باید به کجا مراجعه کنم؟؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   ممنون که سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   شما می توانید به دادسرای محل وقوع جرم یا کلانتری آنجا مراجعه فرمایید و اقدام به طرح شکایت نمایید. لازم به ذکر است آنها نیز پرونده را به دادسرای اطفال و نوجوانان می فرستند و سایر اقدامات مقتضی را انجام خواهند داد.
   با ما همراه باشید.

 11. علیرضا گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ما ۴نفر دانشجو هستیم بعد یه صاحب خونه داریم که کارت قرمز داره جنون داره ایشون با یک نفر از دوستایه ما رفیق بوده بعد این دوسته ما پشت سر ما جلو همین صاحب خونه حرف میزنه و فحش ناموسی میده و پشت سر صاحب خونه هم به دوسته من میگه ک این مرد بچه بازو لواط کاره حواستون باشه بعد صاحب خونه ۲تا از دوستایه مارو بر میداره میرن که رودررو کنه که ببینه اون پسر این حرفو زده یا نه خلاصه رفتن خونه خوده یارو بعد آخر کار ک میارن برسوننش دم خوابگاه صاحب خونه میگه که تین به شما هم فحش ناموسی داده و پسررو بر میدارن میارن خونه ی خودمون وقتی اومد داخل پسررو زدن ۲تا از دوستام یه مشتم من زدم تو سرش دیگه خلاصه جریان تموم شدو شبم همونجا خونه ی ما خوابیدو صبح پاشد رفت بعد حالا میگه میخوام برم ازتون شکایت کنم به جرم اینکه منو دزدیدینو به زور بردین تو خونه منو زدین ولیی آثاری از ضرب و جرح روی بدنو صورتش نیست…میخواستم ببینم میتونه ثابت کنه ک کسی به زور بردتش یا نه در صورتی که صاحب خونه زنگ میزنه به پسره و میره تو دانشگاه دنبالش پسره هم خودش میاد سوار میشه کسی به زور سوارش نکرده دوربینای دانشگاه هم هس ک اینو نشون بده…میخواستم ببینم با اینکه ن شاهدی داره و ن آثاری از زدن میتونه ثابت کنه ک بگه اینا منو ربودنو زدن؟؟؟ بعد ما واسه اینکه ازمون شکایت نکنه ازش تا آخر این هفته وقت گرفتیم چون خودش رفته به همه گفته این جریانو و میگه آبرو من رفته اگه آبرو منو نتونستید برگردونید میرم شکایت میکنم ما هم جلو چند نفر ازش معذرت خوای کردیم آیا اگه ما هم بزنیم زیرشو چیزه دیگه بگیم اون دستش به جایی بنده؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   مخاطب عزیز وقتی دیگری مطلبی را می گوید به راحتی از او قبول نفرمایید.متاسفانه جوگیری باعث بروز حوادث ناگواری می شود. آثار جرم را شما به راحتی نمی توانید تشخیص دهید و این امر با مرجع قضایی است. خواهشا سعه صدر داشته باشید. در مورد فحش ناموسی شما می توانستید شکایت نمایید اما با این کتک کاری دوستتان شاکی است و شم باید رضایت او را جلب نمایید. آدم ربایی بعید است قابل اثبات باشد اما ضرب و جرح خیر…
   سعی در کسب رضایت او داشته باشید.

 12. محمد گفت:

  باسلام.بنده.باهمسایمون دعوای ناموسی داشتیم منم ازعصبانیت چاقو توجیبم گذاشتم رفتم ولی درگیرنشدیم اصلااونا دسته چاقورادیدندتوجیبم ازجیبم کشیدندبیرو ن وزدندبه خودشون حالا رفته شکایت کرده که من زدم چاقوهم دست خودشونه .ولی من شاهد دارم که اصلا درگیری فیزیکی نشد.فردا باید برم دادگاه خواهشا راهنمایی کنید چی بگم.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و سپاس از اینکه سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   باید در ابتدا از حضورتان خواهش کنم که دیگر سلاح سرد یا گرمی را حمل نفرمایید. چه لزومی دارد که با خودتان چاقو جابجا نمایید؟!!
   ثانیا اگر شاهد دارید همراه خود به محضر مقام محترم قضایی ببرید. هر چند مسلما قاضی محترم با دقت تمام ابعاد ماجرا را بررسی می نماید و تا جرمی احراز نشود محکوم نخواهید شد. در ضمن برای اطمینان بیشتر یک وثیقه اعم از وجه نقد مال منقول و یا سند مال غیر منقول و یا ضمانت نامه بانکی همراه خود داشته باشید.
   با ما همراه باشید.

 13. امیر گفت:

  سلام، من اپراتور جایگاه CNG هستم و امشب سه تا جون اومدن و مست بودن و یکیشون منو کتک زد چند تا ضربه به صورتو و سرم زده و چندتا هم به بدنم زد در حالی که من افتاده بودم زمین بعد در رفتن (فیلمش هم هست) من زنگ زدم به کلانتری محل و صورت جلسه کردم احساس درد تو صورتم میکم ولی احساس شکستگی نه میخام بدونم چقدر طول میکشه تا مجازات شن وایا بیفتم دنبال شکایتم میتونم کاری کنم یا نه؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز سایت مهداد
   شکایت حق شماست.
   با دلایل محکمه پسند مسلما حق شما تضییع نخواهد شد و دیه و یا ارش بر حسب مورد برای شما ثابت است.
   با ما همراه باشید.

 14. شمس ا... گفت:

  اگًر شاهدي برأي ضرب وجرح وجود نداشته باشد، ايا وجود صداي ضبط شده مي تواند كمكي كند؟ وجود فيلم ضبط شده چطور؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   بسیار ممنونم که با ما همراه هستید
   بله . به عنوان اماره قضایی در دادگاه قابل ارائه است و دادگاه صحت آن را ارزیابی می نماید.
   با ما همراه باشید.

 15. جهانگیر ملاشاهی صنعت گفت:

  بسمه تعال
  استاندار محترم ومدافع همیشگی این مرز و بوم سلام وعلیکم
  احتراما به استحضار میرساند بنده جهانگیر ملاشاهی صنعتگر کارمند قراردادی معین با ۲۰ سال سابقه کار دراواسط سال ۱۳۹۶ بدلیل بیماری پوستی فرزندانم مجبور به نقل مکان به اصفهان شدیم وبنده نیز الان نزدیک به دوسال میباشد که گرفتار انتقالی ازسازمان هستم .متاسفانه مدیر محترم وحراست سازمان مانع اینکار شده وقصد اذیت بنده رو داشتند. واین دوسال وطول کشیدن مسئله ودوری از خانواده باعث از دست همسرم شدم بدلیل اینکه با مرخصی بنده موافقت صورت نمیگردبد ودر سال ۹۶ ، ۷ ماه به بنده حقوق ندادند اگر ده روز به دیدن خانواده می رفتم آنها تمام ماه رو پرداخت نمی کردند. ومرا رئیس بهزیستی شهرستان چندین ابلاغ جهت مراکز های بهزیستی صادر میکردند .و قبل از آینکه برم وشروع بکار بدم با رئیس مربوطه تماس میگرفت و توصیه میکرد چنان باعث اذیت ایشان شوید. که نتونه تحمل داشته باشه .که خود شخصا از زبان مسئول بخش شنیدم چند روز به خاطر همسر وفرزندان تحمل میکردم اما شروع بکار مرا اعلام نمیکردند آخر مواجه توهین ایشون به خود وخانواده آنجا را ترک کردم وسریعا غیبت ما را اعلام کردند. ومراجعه به بهزیستی شهرستان کردم هیچ کاری را به بنده محول نمیکردند. وآخر برج میشد غیبت بنده رد میشد. وهمسرم متوجه شدند که حقوقی دریافت نمیکنم .در شرف گر فتن.حضانت فرزندانم میباشد ودر این دو سال ۵ ماه در مهمانسرا ی بهزیستی به دور از خانواده بودم همش تردد در جاده ها وتازه چند روز قبل نامه دادند که حتی مهمانسرا رو تحویل بدم .مهمانسرایی که ظرفیت ۱۰۰ نفر را داشت اکثریت خالی میباشد . وباعث بیرون کردن ما این بود که زمانی رییس شهرستان ها میامد .مرا میدید ند. باعث اذیت و ازار من میشدند و به حراست اعتراض میکردند .که مرا بیرون کنند بدلیل اینکه آنها راهت بتونن هر کاری که دوست دارند انجام بدن وهر کوفت و زهرماری رو بتونند استفاده کنند .ودر نهایت مرا بیرون کردند و۴ روز است که بنده با فروختن انگشتر عقدمان هزینه مهمانسرا رو بدم شمارو قسم میدم به فاطمه زهرا حق وحقوق مرا از آنان بستانید که زندگیم داره نابود میشه بارها قصد خودکشی داشتم. والان نیز در مهمانسرا ی میلاد هستم در روز خوراک من نان پنیر است وبس. مشکل زیاد الان اشکها ی من اجازه باز گو را ندارد. جنایت و خیانت کردند برما.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز سایت مهداد
   خواهشا آرامش خود را حفظ بفرمایید. قرار نیست با هجوم سختی ها کسی به پایان زندگی اش فکر نماید. اتفاقا الان باید به خدا توکلتان را بیشتر نمایید و صبور باشید.
   دوما حتما از طریق هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما به دنبال احقاق حقوق خود باشید. شما می توانید با دلیل و مدرک به حق و حقوق خود برسید.
   با ما همراه باشید.

 16. محمد گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید.چند روز پیش داییم با مادرم تماس گرفت که بیا خونه پدری کارت دارم من و مادرم رفتیم خونه پدری .مادرم از جلو میرفت منم ماشینو پارک کردم از پشت سرش رفتم همین که مادرم وارد خانه شد دعوا داییم با مادرم در اومد داییم و دایی کوچیکه شروع به کتک زدن مادرم کردن من خودمو انداختم روی مادرم که اونو نزنن منو هم خیلی کتک زدن حالا صحنه سازی کردن که ما شیشه خونه رو شکستیم و در خونه رو ضربه زدیم بعد دایی کوچیکم خود زنی کرده دست و کله خودشو شکونده هیچ شاهدیم اون لحظه دعوا نبود اخر که تمام شد همسایه ها که یکیشون دایی مادرم هست رسید حالا شکایت کردن و این دوتا داییی من معتاد و سابقه چندین سال زندان دارن الانم شکایت کردن که من زدمشون مادربزرگم که داخل دعوا بوده پشتبانی پسراشو میکنه حالا من باید چکار کنم اش نخورده دهن سوخته

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام خدمت مخاطب محترم سایت مهداد
   در پزشکی قانونی امکان اثبات اینکه خودزنی بوده یا خیر وجود دارد. در مرحله دادسرا مادرتان هم می‌توانید به پزشکی قانونی ببرید تا اثبات شود که ایشان هم مورد ضرب و جرح قرار گرفته است. با جزئیات می‌توانید موضوع را برای دادیار یا بازپرس محترم تبیین بفرمایید.
   ان‌شاالله که مشکلی پیش نمی آید.
   با ما همراه باشید

 17. محمد گفت:

  باعرض سلام بنده کارگرپمپ بنزینم وچندوقت حین انجام کاریکی ازمشتریهامزاحم کارم شدومنجربه درگیری فیزیکی ولفظی شدکه مشتری بسوی من حمله ورشدوکلی هم تهدیدوتوهین کردوباواسطه گری همکارهاومشتریهای دیگه موضوع راخاتمه دادیم وباتوجه به ثبت لحظه درگیری توسط دوربینهای مداربسته برعکس طرف پیش دستی کرده وازبنده شکایت کرده وقضیه روبرعکس جلوه داده والان بنده متهم به ضرب وجرح عمدوتوهین شده ام ودادیاری هم ازبنده ضامن وسندخواسته تادرصورت عدم اثبات بی گناهی بازداشت نشم تادرمراحل بعدی به پرونده رسیدگی بشه

 18. محمد گفت:

  باعرض سلام بنده کارگرپمپ بنزینم وچندوقت حین انجام کاریکی ازمشتریهامزاحم کارم شدومنجربه درگیری فیزیکی ولفظی شدکه مشتری بسوی من حمله ورشدوکلی هم تهدیدوتوهین کردوباواسطه گری همکارهاومشتریهای دیگه موضوع راخاتمه دادیم وباتوجه به ثبت لحظه درگیری توسط دوربینهای مداربسته برعکس طرف پیش دستی کرده وازبنده شکایت کرده وقضیه روبرعکس جلوه داده والان بنده متهم به ضرب وجرح عمدوتوهین شده ام ودادیاری هم ازبنده ضامن وسندخواسته تادرصورت عدم اثبات بی گناهی بازداشت نشم تادرمراحل بعدی به پرونده رسیدگی بشه لطفاراهنمایی بفرمایید

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   شما هم می توانید با دلیل کافی و شاهد و فیلم دوربین از شاکی تان شکایت بفرمایید. مقام محترم قضایی حتما رسیدگی خواهند کرد.
   در بدو امر اگر قرار کفالت یا وثیقه صادر شد نگران نباشید. به محض اثبات بی گناهی از آنها رفع اثر خواهد شد.
   با ما همراه باشید

 19. مهسا گفت:

  من از نامزدم کتک خوردم توی ماشی و جاش روی بدنم مونده میخوام ازش شکایت کنم بار اولش نیست کجا برم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز سایت مهداد
   وقت بخیر
   شما باید سریع تر به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه بفرمایید تا با نامه مرجع قضایی به پزشکی قانونی بروید تا بتوانند به پرونده شما رسیدگی نمایند.
   با ما همراه باشید

   • فتاح مرادي گفت:

    سلام منم بايكي دعوام شده خب دوربر ۴ ۵ ماه ميشه طرف اون موقع راضي كردم بأهم توافق رسيديم شكايت نكنه ولي الان منو با اس و راه هاي ديگه تهديد ميكنه وميگه شكايت ميكنم دماغش فك كنم شكست الان ميتونه شكايت كنه يان و يا اينكه دوربين مدرسه ميتونه كمك بگيره

 20. ماريا گفت:

  سلام
  من ديروز براي پيدا كردن راننده ماشيني كه كنار ماشينم دوبل پارك كرده بود وارد ساختموني شدم كه صاحب ماشين رو پيدا كنم ، ساختمون تجاري اداري بود كه شامل دفتر وكيل مطب دكتر و آموزشگاه بود من از طبقه اول وارد دفتر ها شدم و پرس و جو كردم كه صاحب ماشين رو ميشناسن يا نه
  در آخر وارد يك اتاق شدم كه فكر ميكردم مطبه ولي در واقع يك جور آموزشگاه بود چند قدم تو رفتم
  كه استاد آموزشگاه كه يك خانم بود با من بد برخورد كرد كه چرا بدون اجازه وارد شدم و منم گفتم كه دنبال راننده ماشين ميگردم اون چند بار با لحن بد به من گفت برو بيرون
  و من ناراحت شدم از برخوردش و بهش گفتم عقده اي
  بعد گفتن اين جمله اون به من حمله كرد و به سرو صورتم كتك زد و موهامو ميكشيد به طوري كه بعد جيغ ممتد من و حضور شاگرداش منو ول كرد
  آثار جرح ندارم رو سرو صورتم ١ روزم از اين قضيه ميگذره
  آيا من ميتونم شكايت كنم ازش يا فايده اي نداره و چون آثار جرح ندارم نميتونم شكايت كنم؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز
   بله می توانید با سایر ادله شکایت نمایید. مثلا شهود و …
   البته باید این جرم در محضر دادگاه اثبات شود.
   با ما همراه باشید

 21. مریم گفت:

  با سلام برادر من به مدت یک ساله که با یک خانم در ارتباطه و قصد ازدواج دادن ابتدا با اومخالفت کردیم وقتی مخالفت کردیم خودش و اون خانم شروع به بی احترامی کردن حتی با پیام فحش های زشت برای ما میفرستادن به تازگی فهمیدیم که بدون اطلاع پدر دختر صیغه کردن.و ما حسب دلتنگی با ایشان تماس گرفتیم و خواستیم موضوع مسالمت آمیز حل شود هر دو شروع کردن به مادر من اهانت و فحش های زشت گفتن از طریق ویدیو ما رابطه مون رو قطع کردیم تا اینکه چند شب پیش اومدن برای اشتی و اینکه مادرم بره خواستگاری همین خانم ما سکوت کردیم..مجدد دیشب امدن و من از خانم خواستم که منزل ما رو ترک کنه مقاومت کرد با من درگیر شد فحاشی کرد همسایه ها ریختند بیرون.و درگیری فیزیکی پیش اومد .البته من فقط سعی در بیرون کردنش داشتم الان انگشت پای من اسیب دیده و بدنم جای خراش و کبودی داره من کجا باید مراجعه کنم که سریعا رسیدگی بشه و این آثار از بین نره

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   ممنون که سایت مهداد قوه قضاییه را برای پرسش خود انتخاب نمودید. باید عرض کنم اصل را بگذارید بر گذشت و اگر برادرتان اصرار بر این وصلت دارند با دید تسامح از این اتفاق بگذرید.
   در غیر اینصورت شما می توانید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه فرمایید و از طریق آن دادسرا شکایت خود را پیگیری نمایید.
   با ما همراه باشید.

 22. فرشاد گفت:

  با سلام و احترام.
  پس از طی مراحل قانونی در صورتی که جرم متهم صد در صد ثابت بشه و محکوم به پرداخت دیه بشه، در صورت عدم عدم پرداخت دیه از سوی متهم و متواری شدن وی، دادگاه چه حکمی میده؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   دستور می دهند که شماره حساب ها و املاک و اموال وی در کل کشور شناسایی شود. پس از شناسایی به میزان دیه توقیف می شود و دیه شما به هر حال پرداخت خواهد شد.
   با ما همراه باشید

 23. سبحان کاظمی گفت:

  سلام بنده بخاطر اینکه متوجه شدم خواهرم که کم سن بوده برای خرید سیم کارت ب نمایندگی ایرانسل مراجعه کرده و شاگرد انجا اقدام ب برداشتن شماره همراه کرده و اقدام رابطه کرده حال متوجه شدم و اشتباها با صاحب ان مغازه درگیر شدم و فقط با یک زنجیر ب بازو وی زدم البته دفاع کردم چون اول ان به من حمله کرد حال به هیچ عنوان رضایت نداده و تقاضای شکایت داره میخواهم بدانم یک برای من سابقه کیفری میشود و دوم چ حکمی دارد خواهش میکنم کمکم کنید واقعا بنده در حال خوشی نیستم.لازم ب ذکر است بنده متواری نشدم و حتی از اون و همسرش عذر خواهی کردم ولی اکنون ادعا ترسیدن بچه و کبودی بازو میکنم خواهش میکنم کمکم کنید

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم سایت مهداد
   اولا در مواقع عصبانیت اصلا با کسی درگیر نشوید. این مساله به نفع شما نیست. ادعاهایی که می فرمایید برای کبودی دیه یا ارش تعلق می گیرد. برای ایجاد رعب و وحشت هم مجازات جداگانه ای دارد. به هر حال تمام تلاشتان را بفرمایید که رضایتشان را جلب نمایید.
   می توانید برای مزاحمت تلفنی و پیشنهاد رابطه شما هم شکایت نمایید.
   ممنون که با ما همراهید.

  • محمد گفت:

   سلام برادری دارم که مدام اقدام به ضرب و شتم اعضای خانواده می کند. خواهرم چند ماه پیش شکایت کرد و سپس رضایت داد.اکنون مرا ضرب و شتم کرده که به ۱۱۰ اطلاع دادم و فردا میرم شکایت کنم . چگونه اقدام کنم که به نتیجه برسد و سزای عمل خود را ببیند؟ ضرب و شتم در خانه اتفاق افتاده آیا حتما باید شاهدی وجود داشته باشد وگرنه بدون نتیجه است ؟ با تشکر

   • کارشناس سایت مهداد گفت:

    سلام مخاطب محترم سایت مهداد.
    وقت بخیر.
    اولا اینکه مطمئن شوید می خواهید از برادرتان شکایت نمایید. بعد شهود خود را در دادگاه حاضر نمایید. اگر نیامدند از همسایه ها استشهادیه جمع نمایید.
    سپس مرجع قضایی نامه به پزشکی قانونی می زند که سریع مراجعه نمایید.
    سپاس از همراهی شما

 24. هنگامه گفت:

  سلام ميشه لطفا بگيد اين مراحل چقدر طول ميكشه؟؟ ايا ممكنه دو هفته اي تمام مراحل رو انجام بدن و حتي بدون حضور متهم حكم را ابلاغ كنند؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم سایت مهداد
   بستگی به حجم پرونده ها و سرعت رسیدگی و انجام امور اداری شعبه مربوطه دارد. زمان را بنده نمی توانم برای شما مشخص کنم.
   با سپاس فراوان

 25. محمدسام گفت:

  سلام.بنده حدود۶ماه پیش یک ماشینی از یک اقایی خریدم این فرد کارهای انتقال سندرو برای من انجام نداد،من به شورا حل اختلاف شکایت کردم و ایشون اومدن و طبق رای شورا ایشون محکوم شدن
  ایشون تو جلسه رسیدگی به پرونده جلو دادرس به بنده چندبار توهین کردند و من سکوت کردم.بعد از دادگاه تو خیابون مجدد ایشون به من توهین کردند من جوابشو محترمانه دادم. بعد بنده رو هل دادن وقتی زمین خوردم با لگد بهم زدن منهم پای ایشونو گرفتم که از خودم دفاع کرده باشم به زمین خورد و از شانس بد من صورتش خونی شد
  حالا مدعی شده که من کتکش زدم(جای خلوتی اتفاق افتاد شاهدی نیست)
  از بنده شکایت کرده الانهم میگه برو شکایتت برای سند خودرو رو پس بگیر تا شکایتمو پس بگیرم. دادگاه هم برای شکایت ایشون رای رو به نفع ایشون داده. چطور ثابت کنم موضوع رو؟؟
  بخاطر درست نشدن پرونده برای خودم از خیر سند ماشینم بگذرم؟؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   به هیچ وجه دعوای خود برای تنظیم سند را پس نگیرید.
   اثبات دفاع مشروع چندان آسان نیست. اگر تمام توضیحات را برای دادیار محترم و قاضی دادگاه گفتید و قبول نکردند حق بدهید. چون دلیل و شاهدی نیست. از رای دادگاه کیفری هم تجدیدنظر خواهی نمایید و کارشناسی نحوه خون آمدن صورت طرفتان را بخواهید. بگویید از باب دفاع مشروع بوده است…
   با ما همراه باشید

 26. حانیه جعفری گفت:

  سلام لطفا راهنمایی کنید.
  ۱۷سالمه و هردفعه بیدلیل کتک میخورم از خانواده. الان بخاطر یک تتوی موقت خیلی کوچیک روی پام که آرم موسیقی بود از برادرم که معلوم بود مسته کتک خوردم و تهدیدم کرد و چاقو روم کشید و پدرم بجای دفاع از من، منو شروع به زدن کرد و دهنم رو پراز خون کردن هردوتا و تهدید کردن .پدرم بیخیال شد ولی برادرم هنوز بی دلیل تهدیدم میکنه و چاقو میکشه روم و کسی ازم دفاع نمیکنه:))
  من میخوام بخاطر بیدلیل کتک خوردنام و بیدلیل تهدید شدنام شکایت کنم و شاهدم دونفر دارم.مادر و دوستم هستن
  خواهش میکنم یه راهی جلو پام بزارین تا من یکاری بکنم و ازین فلاکت دربیام

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   سال نو مبارک
   شما حق شکایت دارید ولی حواستان باشد از چه کسی!… اگر می خواهید مراعات کنید حساسیت هایشان را شکایت راه گشا نیست. وگرنه به دادسرای محل وقوع جرم می توانید مراجعه فرمایید.
   با ما همراه باشید….

 27. مینا مبینی گفت:

  با سلام. زنی ۳۳ ساله هستم که چندین بار از طرف همسرم که فردی عصبیه مورد ضرب و شتم قرار گرفتم. در یکی از این دعواها تاندون دستم پاره شد ولی بخاطر ترس از آبرو ریزی و عذرخواهی همسرم شکایت نکردم. در آخرین دعوا جلوی چشمان کودک دوساله ام چنان کتک خوردم که بعد از گذشت چندروز هنوز بدن درد شدید دارم ولی متاسفانه پوست بدن من خیلی دیر کبود میشه و نمیتونم عکس از نقاط ضرب دیده بگیرم. خوشبختانه منزل ما مجهز به دوربین مداربسته هست و من اون بازه زمانی رو روی گوشیم بعنوان مدرک ذخیره کردم. آیا درصورت شکایت، این فیلم میتونه بعنوان مدرک جرم به من کمک کنه؟ و اگر شکایت کنم عاقبت این دعوا و همسر عصبی بنده چه خواهد بود؟ ممنون از لطف شما

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام مخاطب محترم
   شاید همسرتان بیمار باشد و نیاز به معالجه داشته باشد. وگرنه ضرب و جرح عمدی مجازات دارد و دیه هم دارد. فیلم در حد اماره قضایی یعنی اوضاع و احوال موثر در وقوع جرم می تواند تلقی شود البته اگر درست باشد…
   با ما همراه باشید

 28. مینا شاکری گفت:

  سلام وقت بخیر
  یکی از دوستان خانوادگی در منزل بنده به قصد گرفتن پول دستی امده بوده وقتی با مخالفت من مواجه شده با داد و بیداد از خانه رفته …چند روز قبلش از همسرش کتک خورده بوده شدیدا ..حالا با نیت اخاذی شکایت کرده که از من کتک خورده!!!لطفا راهنمایی بفرمایید چطور از خودم دفاع کنم ؟دز ضمن هیچ شاهدی هم حضور نداشته

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   وقتی تحقیقات آغاز شود و پزشکی قانونی کارشناسی نماید نوع ضربات که ناشی از چیست را تشخیص می دهد و دادیار محترم تحقیقات کافی را انجام می دهد. ان شاالله مشکلی پیش نیاید.
   با ما همراه باشید.

 29. سعیده☺ گفت:

  من از همسرم کتک خوردم به پلیس زنگ زدم اومد گفت آشتی کنید همسایه شاهد بود ولی ترسید شهادت بده وقتی پلیس دید فرار کرد خونه اش ، الان استخون پام ورم کرده پاهام کبوده برم شکایت کنم یا چیکار کنم؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید چون واقعا روحم در عذاب از این زندگی

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   می توانید به دادسرای محل وقوع جرم یا کلانتری مراجعه نمایید و شکایت خود را مطرح فرمایید. جرم واقع شده کارشناسی خواهد شد و نهایتا دیه به شما تعلق می گیرد و همسرتان مجازات می شود. ولی اگر می‌خواهید زندگی مشترک را ادامه دهید این راه چندان توصیه نمی شود. پس خواهشا تصمیم عاقلانه ای را اخذ نمایید.
   با ما همراه باشید…

 30. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امروز تو پارک بودم دو نفر اومدم منو زدن بعد یک چاقو زدن دستم بعد فرار کردن زنگ زدم کلانتری اومدن رفتم بیمارستان ۴تا بخیه زدن رفتم کلانتری تو کلانتری گفتن واست سابقه میشه شکایت نکن نمیدونم چکار کنم عکس ماشینی که باهاش فرار کردن رو گرفتم بی دلیل زدن رفتن فقط گفتن غریبه ای بخاطر همین کلانتری هم میگه واست سابقه میشه داد زد اونا منو ترسوندن

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   سابقه ای محسوب نمی شود مگر جرمی واقع شده باشد. جرم را می توانید پیگیری نمایید.
   با ما همراه باشید.

 31. لیلا❢ گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  اسفند ۹۷ به جلسه قرآن میرفتم که همسایه ام بی اجازه وارد جلسه شد و حرفهای رکیک و تهمت بی اساس به من زده و فردای آنروز منو مورد ضرب و شتم قرار داد ـ عینکم رو شکست و صورتم رو مجروح کرد ـ فورا برای شکایت به کلانتری رفتم و امروز پرونده ام از دادیار به پست بعدی رفت ـ تا آنجایی که من میدونم پزشکی قانونی دو جراحت در صورتم که پیشانی و لب بالایی بود نوشته ولی لب پایینمو ننوشت حتی دوباره رفتم و مبلغ ویزیت گرفت ولی باز لب پایینمو ننوشت ـ ضمنا گلومو هم که در اثر خفه کردنش درد میکرد را هم ننوشت و گفت آسیب جدی بهش نرسیده ولی من از کوفتگی گلوم و درد لب پایینم چند روز نمیتونستم غذا بخورم
  به نظرتون تا اینجا نظر دادگاه چیه ؟

  اینم بگم که هیچ کس از دست این همسایه راضی نیست چون همه رو
  به نوعی اذیت میکنه

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   اعیاد شعبانیه مبارک باشد
   توهین و ضرب و جرح هر دو مجازات دارد و این غیر از دیه جراحات وارده بر شماست.
   نگران نباشید. برای جراحاتی که کارشناسی شدند حتما دیه به شما تعلق خواهد گرفت.
   با ما همراه باشید

 32. علیرضا . م گفت:

  با عرض سلام و درود بی کران خدمت شما
  ببخشید بنده یه کواحد آپارتمان از یک مجموعه ۴ واحدی را خریداری نمودم و با مشکلات فراوان و کاستی هایی این ملک را از مالک تحویل گرفتم که در زمان تحویل اصلا مقرر بود این کاستی ها همه رفع گردد و چون د رعمل انجام شده و عدم امکان کرایه یک محل تا رفع موارد ، قرار گرفتم به ناچار تحویل گرفتم . پس از چند ماه در صورتیکه هر روز مالک ساختمان برای دریافت گواهی و استاندارد های لازم از آسانسور و قسمت های دیگه در حال فعالیت بود . بی خب راز همه جا سوار آسانسور شدم در حالتی مالک از قبل روی کابین رفته و آسانسور را ناخواسته دارای مشکل کرده اند و بدون قرا دادن هیچ گونه خبری محل را ترک کرده و من هم از همه جا بی خبر وارد اسانسور شدم و از طبقه سوم آسانسور سقوت کرد و بین طبقه همکف و اول توسط کابل های ترمز نگه داشته شد . این ضربه باعث شد دیسک بین مهره های کمر بنده پاره شود و مشکلات بسیار جدی برای من پیش بیاید طوری که از فردای آن روز که ۱۸-۱۰-۹۷ بود تا نوروز ۹۸ بنده درگیر جراحی و بیمارستان و فزیو تراپی و … بودم و راه هم نمیتوانستم بروم. حالا سوال من از شما این هست که چطور میتوانم شکایت و درخواست غرامت نمایم و مراحلش به چه صورت هست ؟
  سپاسگذارم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   وقت بخیر
   بله امکان طرح دعوا در دادگاه حقوقی از باب مسئولیت مدنی وجود دارد و می توانید غرامت خود را مطالبه نمایید.
   اینکه جرمی واقع شده بستگی به ابعاد پرونده دارد.
   با ما همراه باشید

 33. محسن گفت:

  با سلام و خسته نباشید؛ تابستان پارسال با سه نفر دعوام شد و صورتم جراحت برداشت. بعد از شکایت، توی دادسرا یکی از اونها جرمش محرز شناخته شد ولی دوتای دیگه شاهد دروغ آوردن که بگن در جریان دعوا نبودن و حتی فرد سوم را هم نمیشناختن، حالا من توی اینستاگرام چند عکس که با هم بودن پیدا کردم آیا میتونم به عنوان مدرک ارائه بدم؟
  شاهدم هم موقع دادگاه حضور نداره چطور دروغ بودن شهادت آنها را اثبات کنم؟
  باتشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز
   شما می توانید ارائه دهید . اما اینکه این قرائن مورد تایید دادگاه قرار گیرد نمی توان پاسخی داد… جرح شاهد هم می توانید نمایید.
   با ما همراه باشید

 34. ع گفت:

  سلام ،

  برادرم چند وقت یکبار من رو کتک میزنه و و قتی بهش میگم شکایت میکنم میگه دعوای خانوادگی به جایی نمیرسه یا پدر و مادرم میگن که برای کارش بد میشه و ممکنه که اخراج بشه و آبروریزی ممکنه بشه و اینکه بدون شاهد غریبه به جایی نخواهی رسید

  خواستم بدونم میشه آیا صرفا برای اینکه بترسه و دیگه این کارش رو تکرار نکنه از کلانتری یا دادسرا باهاش تماس بگیرن بدون اینکه پرونده ای براش درست بشه؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز
   شما حتما باید در یکی از این دو مرجع تشکیل پرونده دهید تا با برادرتان تماس بگیرند و یا احضارش کنند…
   با ما همراه باشید

 35. ناشناس گفت:

  با سلام.مادر من چندين بار در بحث خانوادگي به من حمله كرده و يك دفعه پيشونيم زخمي شده و يك دفعه بازوم را گاز و كبودي شديدي ايجاد شد كه دوهفته طول كشيد تا بهبود يافت و الان هم روي پيشاني و بيني ام چنگول كشيده و به شدت زخمي شدم و حتي من را چندين بار تهديد به مرگ كرده و گفته كه در دوران تولد تو را در آشغال ها پيدا كردم و تو را براي كلفتي به خانه آورده ام و من گواهي تولدي ندارم.من براي حل اين مشكل چه كاري بايد انجام دهم؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   می توانید برای طرح شکایت به کلانتری محل وقوع جرم یا دادسرای محلی که جرم واقع شده مراجعه بفرمایید.
   سپاس از همراهی شما

 36. ناشناس گفت:

  سلام.شوهر من ۴سال که هرچند وقت یه بار که دعوامون میشه منو کتک میزنه و فحش به خانوادم میده وزندگی درستی نداریم میگه طلاقتم نمیدم میخوام اذیتت کنم زندگی رو سیاه کنم برات.الانم دوباره منو کتک زده و بدنم کبوده میخواستم بپرسم چجوری باید ازش شکایت کنم؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   تشریف ببرید به دادسرای محل وقوع جرم و یا کلانتری محل وقوع جرم شکایت خود را مطرح نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 37. ارشام گفت:

  من توسط دو نفر مورد ضرب و جرح عمدی قرار گرفتم که یک نفر از اونها با چاقو به بازوی راست من زد و دیگری من رو هل داد که من روی دستم زمین خوردم و دچار شکستگی و خردشدگی شدم که تمام جراحات در نامه پزشکی قانونی ثبت شده و بنده تنها یک شاهد. مرد دارم ایا درست که حتما باید دو شاهد مرد برای اثبات داشته باشم و یا اینکه با یک شاهد مرد و یک سوگند میشه جرم رو ثابت کرد در ضمن پرونده در دادسرا کامل شده و قرار جلب به دادرسی نیز صادره شده و از متهمین اونیکه چاقو زده متواری و متهم دیگه حضورش رو اونجا قبول داره ولی زمین زدن من رو گردن نمی گیره

  با تشکر

 38. امید گفت:

  سلام خسته نباشید .ببخشید من ماه پیش چاقو خوردم و ضارب متواری شد ولی عکسشو دارم شماره پلاک ماشینشم دارم دارم .زنگ زدم کلانتری اومد شکایتمو نوشتم و رفتم بیمارستان بخیه زدم و تمام مدارک بیمارستانو دارم که نوشته چقدر عمش بوده و غیره واسه پزشک قانونی .ولی چون عید بود نتونستم برم پزشک قانونی میخوام بدونم الان میتونم با اون مدارک برم پزشک قانونی برای تعیین خسارت .

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام مخاطب محترم
   با دستور مرجع مربوطه می توانید مدارک خود را تحویل پزشکی قانونی دهید که آنها ارزیابی کافی را بر روی مدارک به عمل آورند و اگر نیاز بود شما را هم معاینه کنند.

 39. رضا گفت:

  با سلام
  آیا امکان شکایت برای موضوعی که مربوط به ۲۰ سال پیش بوده وجود دارد؟
  موضوع مورد طرح هم از این قرار هست که در یک خانواده پای پسر بزرگ خانواده که حدود ۹ سال داشته در اثر بازیگوشی در رختخواب به چشم مادرش برخورد کرده واین امر به مرور زمان و طی چندین سال باعث کاهش بینایی مادرش شده و همچنین در اثر اختلافات خانوادگی که داشتند در همان زمان ها و به صورت غیر عمد با ضربه پا که به دست مادرش زده باعث شکستگی دست او شده و الان بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال از آن واقعه به علت افزایش شدید اختلافات خانوادگی مادر از پسرش در خصوص ضربه به چشم و شکستگی دست خود شکایتی طرح کرده با عنوان درگیری منجر به ضرب و جرح به صورت عمدی.
  در حالیکه این موضوع مربوط به بیش از ۲۰ سال پیش و به صورت کاملا غیر عمدبوده و در ان زمان پسر بزرگ خانواده که الان از وی شکایت شده حدود ۹ سال داشته و الان ۳۴ سال. آیا امکان طرح چنین دعوایی به سرانجام می رسد و اینکه چطور باید از خود دفاع کند؟
  ممنون از شما

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام مخاطب محترم
   طفل بودن رافع مسئولیت کیفری است و نمی شود شکایتی کرد. آن زمان هم حتی اگر شکایتی می شد راه به جایی نمی برد…
   با ما همراه باشید

 40. Qasem گفت:

  سلام‌خدمت سایت اقا من تو لنج کیش بودم با جاشو دعوام شد خب سر ماهی من فحشش دادم خودش از پشت منو با چاقو زد منم برگشتم با دستم زدم تو صورتش ۱۲ روز دیگه برگشتیم شهرمون من ابادان و اون امیدیه حالا بهم زنگ زد میگه فکم شکسته میخام شاکی بشم ایا میتونه یا امکانش هست بعد ۱۵ روز شاکی بشه؟

 41. محمد گفت:

  سلام و ممنون از سایت خوبتان

  اگر شخصی رو در یک درگیری کوچک مورد ضرب قرار دهید و او شکایت کند، و شخص مورد نظر هم اتفاقی برایش نیافتد، آیا غیر از دیه ضرب حبس و یا مجازات دیگری هم در پی دارد؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   ممکن است مشمول ماده ۵۶۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ شود و حبس ۹۱ روز تا ۶ ماه در انتظارش باشد.
   ممنون از همراهی تان

 42. رویا عیسی زاده گفت:

  چطوری لایحه ی جلسه دادرسی به عنوان شاکی برای ضرب و جرح بنویسم؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   اول در مورد زمان و مکان وقوع حادثه بنویسید. بعد در مورد نحوه آن و اینکه جواب اولیه پزشکی قانونی چه بوده و آن را همراه خود داشته باشید.
   با ما همراه باشید.

 43. نازی گفت:

  سلام وقتتون بخیر پدر بنده من و خواهرم رو زده و جای کبودی و زخم و خونریزی وجود داره مادرم هم در صحنه بوده برای شکایت نیازی به فیلم یا صدای ضبط شده هست؟ واینکه اگر شکایت کنیم چه سرانجامی در انتظار پدرم هست آیا دیه تعلق میگیره؟
  ممنون

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   بله امکان شکایت هست و دیه هم به شما تعلق خواهد گرفت و جرم محقق شده….
   اما شکایت از پدرتان است…. به عواقبش هم بیندیشید. شاید بخشش شما بهتر باشد…
   با ما همراه باشید

   • نازی گفت:

    آخه بار چندمه که اینکارو میکنه سه چهار سال پیش هم مارو زد تا دادگاه هم رفت ولی تعهد داد اما باز داره تکرار میکنه اگر شکایت از پدر بشه مگه چی میشه عواقبش چی هست؟

 44. ارشام گفت:

  با سلام

  بنده شاکی پرونده ضرب و جرح هستم که کیفرخواست برای متهم صادر شده ولی متهم می خواهد با پرداخت وجهی به بنده که حدود چهل میلیون تومان است رضایت بنده را جلب کند با توجه به اینکه طبق نامه پزشکی قانونی دیه ای که متهم باید پرداخت کند بیشتر از بیست میلیون تومان نمیشود اگر من این وجه را (چهل میلیون) از ایشان بگیرم و رضایت بدهم بعدا مشکلی برای من ایجاد نمیشود و ایا می توانم این وجه را تحت عنوان وجه المصالحه بگیرم

  با تشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم سایت مهداد
   می توانید وجه را مطالبه بفرمایید و مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.
   با ما همراه باشید

 45. سارا گفت:

  سلام. وقتتون بخیر.
  دامادم من و دخترم رو کتک زده. تنها شاهد کتک خوردن من، دخترمه. اما روی بدنم آثار کبودی مونده و گواهی پزشکی قانونی گرفتم. درباره دخترم هیچ اثری روی بدنش ایجاد نشده اما خودم، خواهرم و شوهرخواهرم شاهد کتک خوردنش بودیم.
  میخواستم بدونم چطور میتونیم عصبی بودن و دست بزن داشتن دامادم رو توی دادگاه ثابت کنیم و برای دخترم تقاضای طلاق بدیم؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   وقت بخیر
   اول می توانید شکایت کیفری ضرب و جرح در دادسرای محل وقوع جرم مطرح نمایید و سپس با رای دادگاه کیفری به دادگاه خانواده مراجعه نمایید.
   و یا از ابتدا به دادگاه خانواده مراجعه نمایید و دادخواست طلاق ناشی از عسر و حرج را مطرح فرمایید.
   با ما همراه باشید

 46. رهگذر گفت:

  سلام
  طبق قانون آیا شخصی که از او در کلانتری شکایت شده میتونه نسخه‌ای از صورتجلسه رو از کلانتری درخواست کنه؟ آیا کلانتری میتونه از دادن این نسخه خودداری کنه؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   صورتجلسه کلانتری خیلی اهمیت چندانی ندارد.
   مهم مرحله دادسرا و تحقیقات مقدماتی است. به هر حال با هزینه شخصی امکان مطالبه صورتجلسه کلانتری وجود دارد.
   سپاس از همراهی شما

 47. مهدی گفت:

  سلام
  چند روز پیش درب خانه خواهرم منتظر او ایستاده بودم همسایه ی پایینی ان از خانه امد بیرون من از قبل با اون مشکل داشتم ولی من به او اعتنایی نکردم ولی او شروع به فحاشی وضرب شتم کرد نامه پزشک قانونی هم دارم واز او شکایت کردم ولی پاسگاه احظار نامه برای مشاوره داده می تونم مجازاتش کنم شاهد هم دارم
  تشکر

 48. میلاد گفت:

  سلاموعرض ادب
  من سال گذشته توی یه مغازه که اونجاکارمیکردم باکارگراونجاکه به علت حرف زدن باحالت امری ودستوری ودادن فحش ناموسی درگیرشدم ک که ازمن خواست بیابریم بیرون
  دعواکنیم گفت من کلم خرابه میزنمت من رفتم جلودربه سمتم حمله ورشدمنوهول دادپام گیرکردافتادم زمین اومدسمتم من خواستم بلندشم سرمنوگرفتم سه بارمحکم کوبیدروزمین دهنم دماغم کلاپرخون شداومدن ماروجداکردن پسره فرارکردزنگ زددامادشون اومد من زنگ زدم کلانتری اومدصورت جلسه کردن نوشتن بعدمامورکلانتری گفت بردارین ببرین بیمارستان منوبردن بیمارستان ازدماغم عکس گرفتن گفتن بینیم دچارکوفتگی شدیدشده صورتم کلاورم کرده بودحتی نزاشتن منوبستری کنن وعضم خیلی خراب بود منوبرداشتن بردن دم مغازه خودشون فرارکردن من زنگ زدم صاحب مغازه اومدمن رفتم رفتم خونه به مادرم گفتم مادرم منو برد پیش مادرپسره گفت بیاببرمعالجش کن من نمیخوام توعالم همسایگی بدشه مادرش گفت باشه فرداصبح میام میبرم دکترماهم منتظرموندیم تافردافردادیدیم نیومدرفتیم دم خونشون گفتیم عکس رادیولوژی بینیموبدین گفت بزارماشینونگاه کنم رف الکی یه نگاه کرداومدگفت نیس گفت برین شکایت کنین هرکاری ازدستتون برمیادبرین انجام بدین ماهم رفتیم بیمارستان دوباره عکس گرفتیم رفتیم کلانتری کلانتری نامه داد برادادگاه رفتم شکایت کردم اونم چندروزبعد من خونوادش یادش داده بودن درواقع شیرش کرده بودن اونم رفته بودازمن شکایت کرده بودمن رفتم دادگاه شکایت کردم منوفرستادن پزشک قانونی رفتم اونجادکترمعاینم کرد پرونده بیمارستانوکلانترینودید برامدیه ارش نوشت ودیه کامل برام نوشت پرونده اون پسره روهم فرستادن شورای حل اختلاف یه جلسه اومدجلسه های بعدونبومدازشکایتش منصرف شد پرونده منوفرستادن دادگاه کیفری برارسیدگی بعدازمدت هارفتوامدوتجدیدنظردادگاه قاضی دیه نوشت برام دودرصدازدیه کامل انسان وسه دهم درصدبابت تورم ارش وخراشیدگی دوست پرونده من رفت اجرای احکام من به درخواست اجرای احکام رفتم درخواست نحوه پرداخت دیه دادم الان براطرفم اخطاریه دادن که بره دادگاه اصلاتوجهی نمیکنه نمیره دادگاه میگه من ندارم دیه زدم حالامیخوادخونشوبفروشن برن جای دیگه حالامن میگین چیکارکنم.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   نگران نباشید. نهایتا اجرای احکام از اموال محکوم علیه دیه شما رو پرداخت می کنه.می تونید از طریق اجرای احکام پیگیر بشوید.
   با ما همراه باشید

 49. حامد گفت:

  سلام و ممنون بابت سایت خوبتون

  چند وقت پیش عده ای سر جای پارک به خانه پدریم آمدند، منم دیدم برا دعوا اومدن درب رو بستم و گفتم اگر کارم خطاست به پلیس تلفن کنید ک درب و رو شکستند و به خانه ریختن و من و همسر و مادرم رو مورد ضرب و شتم قرار دادند، ما شکایت کردیم ، اما اونها هم به دروغ شکایت کردند و من رو متهم کردند به ضرب و شتم عمدی، حالا بازپرس ازم خواسته برای دفاع برم دادگاه، باید چگونه از خودم دفاع کنم؟

  در مورد پرونده شکایت خودمون ما دو شاید داریم اما برای خودم چی؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   شما می توانید هر چه دلیل و مدرک دارید با خودتان به دادسرا ببرید و برای بی گناهی به آنها استناد نمایید و اگر دوربین مدار بسته هم داشته باشید می توانید به آن هم استناد نمایید.
   با ما همراه باشید.

 50. رضا گفت:

  سلام بنده حدود یکسال پیش توسط چند نفر که از طرف خانواده همسر سابقم اجیر شده بودند مورد ضرب و جرح قرار گرفتم و موصوع رو به پلیس صدوده گزارش کردم پلیس گفت چون ضاربان ناشناس بودن شکایت هم کنم به جایی نمی رسه.الان بعد بکسال همان افراد قصد داشتن باجناق سابقم رو مورد ضرب و جرح قرار بدن و من اونها رو شناختم ایا میتونم شکایت کنم

 51. رضا گفت:

  سلام بنده حدود یکسال پیش توسط سه نفر مورد ضرب وجرح قرار گرفتم .دندان جلوی بنده شکست یک پارگی روی لبم بود و۴ بخیه با عمق بالا به پای بنده زدن .این افراد از طریق خانواده همسر سابقم اجیر شده بودند و من هم از این موضوع خبر دارم .خودشان هم چند بار اعتراف کردن و دوباره منو اجیر کردن کسانی تهدید کردن.بعد از یکسال یکی از طرفهایی که منو با چاقو زد رو شناختم .این فرد قصد داشت باجناقم رو هم مورد ضرب وجرح قرار بده من اونموق به بیمارستان مراجعه کردم و به پلیس صدو ده زنگ زدم که گزارش تهیه کرد.الان میتونم شکایت کنم با توجه به اینکه پای من دچار اسیب شده

 52. سیمین عزیزی گفت:

  سلام وقت بخیر .حدود دو ماهه پیش با همسایه واحد رودرویی خود دعوا کردیم و زد و خوردی صورت گرفت بعد از دوماه پرونده به دادسرا رفت و بعد از اون ارجاع دادند به کلانتری که گفتند باید دو طرف حضور داشته باشند خواستم بدونم روند این ماجرا به چه صورتی هستش در ضمن من از ناحیه دست چپ دچار کبودی شده ام که پزشکی قانونی رفتم آیا کلانتری میخواهد آشتی بدهد یا چیز دیگری صورت میگیرد ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   بله. به دستور قاضی محترم کلانتری سعی در ایجاد صلح و سازش دارد.

   با ما همراه باشید

 53. پرویز گفت:

  سلام
  خرید یک گوشی که تعهد شد ظرف ۳ روز تست شود بعداز ۳ روز گوشی یکسری اشگالاتی داشت چون فروشنده نسبت به گوشی اش تعصب خاصی داشت ( یعنی سازنده برای ایشان تولید کرده وبدون نقص میباشد) ابتدا به صاحب مغازه اش که ایشان شاگردش بوده زنگ زدم وحتی پیامک جون نامبرده متوجه نبودم ایقدر بی منطق باشد ارسال کردم وضمنا ۵۰۰ هزار بیعانه دادم ودر ۱/۰۴/۹۸ همان ۳ روز تست کردن پس دادم ابتدا مبلغ پس داد و گفت ایرادش چیست همگی اعلام کردم شروع به اتهام و ناسزا گفتن شد که فقط در حواب گفتم درست صبحت کن که امد با من درگیر فیزیکی شد وحتی داشت بنده را خفه میکرد
  ضمنا به ۱۱۰ زنگ زدم وفقط امد نام وشماره تلفن هر دو را ثبت کرد بدون صورتجلسه با اینکه ۱۱۰ اعلام کرد مامور ما خلاف کرده وباید صورتجلسه تنظیم واز هر دو طرف امضا میکرفته وبه گلانتری شما ارجاع میداده که اصلا نکردن
  بنده فردا ابتدا به گلانتر رفته ودرخواست شکایت از فرد خاطی ومامور که مراحل قانونی را طی نکرده
  لذا حکم ضرب وشتم و از همه مهمتر ابرویزی حتک حرمت ودرکیری منجر بر ابرویزی شده کهالبته مغازه مربوط به دوربین مدار بسته وحتی کنترل از طریق اینترنت مجهز است که صاحب مغازه هم دیده با اینکه از شانس بد من دیروز رفته مسافرت
  لذل حکم رای دادگاه با داشتن فیلم و بدون هیچگون دورغ در اظهارات ام چه میباشد
  ضمنا اگر در دادن وسایل جانبی گوشی اصل نداده باشد که حتی اعلام همین وسایل روی گوشی ۲۰۰ هزار تومان میباشد و مغایرت مواردیکه گوشی باید استاندار واقعی را داشته باشد وایشان اغماض کرده وحقیقت بیان نکرده
  ایا میتوان در درخواست مطرح کنم که در معامله غش کرده ودروغ بیان کرده یا بعبارتی خریدار را فریب داده( اینجا حکمش چیست)البته هیچ قرادادادی نوشته نشده)
  ممنون میشوم در اسرع وقت پاسخ دهید

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با عرض سلام مخاطب محترم سایت مهداد
   وقت بخیر
   بله شما می توانید شکایت نمایید و با ادله ای که در دست دارید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه نمایید.
   با ما همراه باشید

 54. فرزاد گفت:

  عرض سلام.
  از محضر حضرت عالی سوالی دارم .
  فرد متجاوزی به درب منزل ما آمده بود و با الفاظ رکیک به نوامیس بنده فحاشی کرده مرا که دانشجو و رییس بسیج دانشگاه ، برادرم را که روحانی محل و پدر را که ایثارگر هستند تهدید به قتل کرده و با بی شرمی به برادر روحانیم و به جامعیت روحانیت تهمت دزدی بسته و حتی متجاوزانه به ارزش ها و باورهای پدرم برای دفاع از میهن عزیزمان ایران یورش برده ولی با این همه پس از فحاشی و تهدید و تهمت متجاوزانه بدون حتی کلامی و عملی از سوی بنده و خانواده ام و در میان گذاشتن با کلانتری محل و تنظیم کردن صورت جلسه ای در کلانتری و بعد از آن علیه آن متجاوز شکایت تنظیم کردم . متاسفانه شخص متجاوز با کمال بی حیایی ، متقابلا از ما بابت ضرب جرح عمدیی که به هیچ وجه از سوی ما رخ نداده شکایت کرده ، خواستم بدانم که اگر به ناحق شهود بیاورد می تواند ، ناحقی را حق جلوه دهد و اثبات کند .
  با تشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام
   بستگی به مرجع محترم قضایی دارد. ولی می توانید جرح شاهد نمایید. ادله شما اگر موجب علم قاضی شود رای به نفع شما صادر می شود.
   با ما همراه باشید

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   جرح شاهد شاید کارساز باشد.
   با ادله کافی در مرجع قضایی حضور پیدا نمایید.
   با ما همراه باشی

 55. علی میرزایی گفت:

  سلام‌ خسته نباشید. بنده همسرم حدودا ۱۰ ماه پیش دعوامون شد و من یک سیلی ممباد تنبیح بهش زدم. ولی اون رفته پزشکی قانونی نامه گرفته که دندونش بر اثر جسم سفت و سخت کنده شده در حالی دندون ایشون روکش و چسپی بوده و چند بار کنده شده و دوباره چسپ زدیم. و در نامه امده است ک بدن دچار کبودی هستش و من حاظرم قسم بخورم ک چنین کاری نکردم شاید در روابط دوستانمون نیشگون گرفته باشم جاش مونده باشه. زن بنده قرص اعصاب مصرف میکنه و یبار ک دعوامون شده بود سر خودشو زد تو دیوار و چشمش باد کرد . حالا رفتن یه پرونده برای من درست کردن ک من این بلا ها رو سرش اوردم. ولی من مردو مردونه چنین کاری نکردم. فردام دادگاه دارم لطفا بفرمایید چگونه از خودم دفاع کنم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام
   متاسفانه آستانه تحمل شما بسیار پایین است. حق تنبیه همسر را کجای دین و اخلاق داریم؟؟؟!!!!
   دوماً اگر دفاعی دارید که خودتان باید ارائه دهید
   با همسرتان مهربان تر باشید.

 56. مهدي گفت:

  با سلام و عرض ادب
  يكي از دوستان بنده در حالت بيهوشي و تشنج ، كسي كه قصد كمك به ايشان را داشته كه دهانش قفل نشه دندان گرفته و ١ بند از انگشت اشاره ايشان دچار اسيب جدي شده
  حال ايا ميتوانند از دوست من شكايت كنند يا ديه بگيرن ؟
  ممنونم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   به دوست شما خسارت وارد شده و می تواند مطالبه خسارت نماید در مرجع قضایی حقوقی
   با ما همراه باشید.

 57. ن.س گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم از خدمتتون اگه اولین جلسه دادگاه ضرب و شتم و توهین برای همسرم تشکیل بشه در صورتی که ضربه باعث کبودی شده باشه حکمش چی میتونه صادر بشه؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام
   خواهشا دیگر موقع عصبانیت دستتان را روی همسرتان بلند نفرمایید. خواهشا از ایشان معذرت خواهی بفرمایید و در مورد ضربه ای که وارد نمودید دیه آن را در دادگاه تعیین می شود.
   با ما همراه باشید.

 58. محمد علیمردانی گفت:

  سلام خسته نباشید.ایا میشود زودتر به پزشکی قانونی مراجعه کرد تا دیه کامل تر گرفته شود

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   بله هر چه آثار جرح بیشتر نمایان باشد امکان تعیین دیه دقیق تر خواهد بود.
   با ما همراه باشید

 59. محمد گفت:

  سلام حالتون خوبه؟
  دیدم که از پارسال تا حالا خیلی خوب به سوالات مردم پاسخ دادید.
  دمتون گرم.
  من امشب یعنی ۱۸ تیر چیزی از ساعت ۱۲ شب گذشته بود که با دوچرخه داشتم برمیگشتم خونه
  توی پیاده رو بودم که یه پراید هاچ بک میخواست از توی پیاده رو بره تو خیابون که همون موقع که من رد شدم
  نوک سپرش آروم خورد به چرخ من و من ایستادم و برگشتم ببینم رانندش کیه و چیه؟
  که دیدم شیشه کاملاً دودیه
  و ۳ یا ۴ ثانیه بعد کمی رفتم نزدیک و خواستم با گوشی از پلاکش عکس بگیرم که تو تا مرد هیکلی اومدن پایین و دوچرخه منو گرفتن و بکش بکش که میخوای چکار کنی؟! میگفت این نمایشگاه خودمه و فیلمش هم ضبط شده… بعدشم یه خانوم در عقب ماشین رو باز کرده بود و به این دو تا میگفت نکنین و… بسه و… در همین حین راننده یکی خوابوند زیر گوش من.
  منتهی اون یکی منو برد کنار و دلجویی کرد. بعدشم همینطور اون راننده با قیافه حق به جانب سوار شدن رفتن.

  خیلی حرف زدم.
  به نظرتون چکار میشه کرد؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم سایت مهداد قوه قضاییه
   وقت بخیر
   اگر شماره ماشین و یا دوربین مدار بسته وجود نداشته باشد نمی شود کاری کرد.
   با ما همراه باشید

 60. مهرداد گفت:

  سلام اینجانب در مورد بحث ۴ فقره چک که در دادسرا شکایت نمودم پرونده بنده مطالعه شد و شکایت من را رد صلاحیت کردند(بخاطر در دسترس نبودن مدارک و اعمال شکایت در مرکز استان) و هیچ رای یا حکمی هم صادر نشد من نیز پیگیر نشدم و پرونده منحل شد آیا میتوانم دوباره شکایت کیفری کنم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   برای قراری که صادر شده مدت تعیین شده است که اعتراض نمایید. اگر مدت سپری شده است مجددا با دلایل و مدارک برای شکایت به دادسرای صالح به رسیدگی مراجعه فرمایید و طرح شکایت نمایید.
   با ما همراه باشید

 61. حسینی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  همسر من در خرداد سال ۸۸ یک شب جلوی منزل مان مورد حمله سه نفر از اراذل قرار گرفت که قصد داشتند موتور وکیف کمریش را بزنند همسرم مقاومت میکنه و متاسفانه به قصد کشت او را می زنند با چاقو به حالت چکشی به کتف همسرم میزنند که به عمق ۸ سانتی متر فرو رفتگی در کنار استخوان ترقوه دارند، شکستگی سر با بلوک به اندازه دو بند انگشت در قسمت مخچه ، پارگی پیشانی و ساعد به اندازه ۳ سانتی متر
  در آن ایام که مصادف شده بود با درگیری سال ۸۸ داسرا نسبت به پیگیری پرونده همسرم کاهلی کرد و گفتند باید بروی و چند ماهه دیگه پیگیر شود. همسرم هم به خاطر مشکل بیماری و جراحی من و موارد بعد از آن بی خیال پرونده شد و با همان وضع و نقصی که امروز باعث کم کاری دست چپش شده دسته و پنجه نرم میکنه. آن زمان با توجه به پیگیری کلانتری هر سه ضارب ظاهرا مجرمان سابقه دار بودند که یکی در زندان و به خاطر جرم دیگر دستگیر شده و دو نفر دیگر هم متواری بودند. الان بعد از گذشت این همه سال شوهرم میتوانه نسبت به دریافت دیه از بیت المال اقدام کنه؟ ممنون میشم من را راهنمایی کنید. پرونده های پزشکی قانونی و گزارش کلانتری هم موجوده
  متشکرم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   وقت بخیر
   دیه را می توانید مطالبه بفرمایید و مشمول مرور زمان نمی شود
   با ما همراه باشید

 62. فاطمه گفت:

  سلام
  حدود ۸سال ازدواج کردم از ابتدا زندگی دست بزن داشت فقط تونستم دو مدرک پزشک قانونی تهیه کنم همیشه توهین و مسخره میکن من و خانواده ام پرونده ضرب و جرح باز کردم استشهاد محلی و پزشک قانونی دادم و تا مرحله ای پیش رفته که اولین ابلاغ به شوهرم دادن
  وکیلش میخواد دنبال پرونده نروم سازش کنم
  اما شوهرم همه کاراش حقه است تو شهر غریبم یکماه خرجی به خودم نداده فقط بخاطر پرونده میخواد سازش کن اما همه اموالش را بنام کسی کرد
  اگر یه مدت پرونده را رها کنم چه اتفاقی می افته حدود یکماه هست در اتاق از ترس جانم خودم را حبس کردم با کمربند به در و دیوار میزند مرا می‌رساند بدنم می‌لرزد آیا دیه برای کبودی بدن و رعب و وحشت که ایجاد میکنند تعلق می‌گیرید؟
  ممنون

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   برای کبودی بله دیه تعیین می شود. و ایجاد رعب و وحشت هم اگر ارکان جرم محقق باشد در قالب تهدید قابل پیگیری است
   با ما همراه باشید

 63. N.o گفت:

  سلام.من یک دخترم.من و مادرم رفته بودیم خانه مادر بزرگم که طبقه اول بود.عموم طبقه دوم ان خانه نشسته است.اون شب اومد پایین و حرفایی زد که راجب مشکلات دیگه ای بود ما هم داشتیم با احترام جوابشو میدادیم.تا اینکه زن عموم با دامادشو نوه پسریش و دخترش در رو باز کردن و اومدن پایین و افتادن به جون من نوه پسریش و دامادشم دست روی من بلند کردن.بدنم یکم سرخ شده بود و دستامم درد میکنه اما جای زخمی نمونده.میخواستم بدونم ایا با این شرایط شکایت میتونم بکنم و اگه اینکارو بکنم امکانش هست و اگه اونها متهم بشوند چه مجزاتی براشون در نظر گرفته میشه؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام
   برای شکایت خود حتما حتما سریع تر به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع جرم مراجعه فرمایید.
   با ما همراه باشید

 64. h m گفت:

  با سلام در محل کارم شاگردی داشتم که ازش سفته گرفته بودم در محل به مشکل خوردیم و ایشون کارشون رو ترک کردن مادرش رو فرستاد واسه گرفتن سفته ها و من گفتم باید خودش بیاد مادرش در محل کار من شروع به فحاشی و بی ابرویی شد که من از در بیرون انداختمش شروع کرد به سر و صدا که زنگ میزنم ۱۱۰ ودرت رو در میارم با اینکه این خانم سه برابر من هیکل داشت حالا اومده میگه منو زده دستم کبود شده!!! با شوهرش هم تو خیابون بودن!! از لحاظ شاهد هم من مشتربانی دارم که شاهد این دعوا بودن و دیدن که من نزدمش و فقط بیرونش کردم برای جلوگیری از ابروریزی
  و حدس من این هست که خود زنی کرده یا شوهرش همونجا زده
  و میگفت که پلیس که اومده کبودی دستش رو نشون داده!! ایا میتونه کاری بکنه و من میتونم ثابت کنم که این خانوم رو نزدم!!

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم سایت مهداد
   بله می توانید در دادسرا اگر احضار شدید شهود خود و یا فیلم دوربین و یا سایر ادله را ببرید
   با ما همراه باشید

 65. شایان گفت:

  سلام
  حدود ۵ سال پیش فردی بینی بنده رو شکسته
  آیا هم اکنون امکان شکایت هست؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   با توجه به ماده ۶۱۴ تعزیرات و ماده ۱۰۵ قانون مجازات بله هست.
   با ما همراه باشید

 66. یه بنده خدا گفت:

  همسایمون و برادر زنش با مشت و لگد در خونمونو شکستن و با برادر و پدرم درگیر شدن. هردوطرف دعوا صدمه دیدن. میخواستم بدونم مقصر کیه؟ و شرایط دیه چطوریه؟ ایا با اینکه اونا اومدن تو خونه ی ما و درگیر شدیم ما باید دیه ی اونارو بدیم؟

 67. شیلا گفت:

  درود بر شما ، پدر بنده دو ماه پیش فوت شدند و ما چهار فرزند او متوجه شدیم که نامادری ما بدون اجازه ما اقدام به برداشت مبلغ هفت میلیون پول از حساب پدر در روز فوت و خاک سپاری کرده است به همین جهت از ایشان شکایت نمودیم ، ایشان وقتی چنین موضوعی را متوجه شده ، رفته کلانتری و از ما سه خواهر و یک برادر شکایت نموده که دو دختر مشترک او و پدرم را در دادسرای خانواده مورد ضرب و شتم قرار دادیم ( ادعایی کاملا دروغ ) شاهد و مدرکی ندارد و سخنان و ادعاهایش متناقض است ، پزشکی قانونی نرفته ، محیط دادسرا جوری نیست که بتوان چنین زد و خوردی صورت بگیرد ، حالا بفرمایید این ادعای واهی قابل اثبات است و اگر نتواند اثبات کند می‌توانیم به دلیل تهمت و افترا دروغ و از کار و زندگی انداختن ما چهار تن ( مجبور به ترک و مرخصی اجباری شدیم ) از ایشان شکایت کنیم ؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   شما می توانید شکایت خود را مطرح بفرمایید. اینکه ارکان شکایت فراهم شده است یا خیر تشخیص آن با مقام قضایی است.
   با ما همراه باشید.

 68. سعید گفت:

  با سلام، بنده دو ماه هست ک عقد کردم، میخوایم جدا بشیم، من ده سال پیش عمل واریکوسل انجام دادم، و نه قرصی میخورم و نه دارویی، با توجه به اینکه ما هنوز عروسی نکردیم، ایشون میتونه بخاطر عمل جراحی واریکوسل از بنده شکایت کنن تحت عنوان تدلیس؟ ممنون

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   خیر. تدلیس در ازدواج شرایط خود را دارد که به نظر در این مورد محقق نیست
   با ما همراه باشید

 69. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  دیروز موقع رانندگی با خانمی بحثم شد و آقایی که تو ماشین ایشون بودن پیاده شدن و من رو کتک زدن و سوار شدن و رفتن.من بلافاصله رفتم کلانتری و نامه گرفتم و بعد هم رفتم پزشکی قانونی برای معاینه و تشخیص صدمات.
  با توجه به اینکه من اونها رو نمیشناختم و هیچ دوربینی هم اون اطراف نیست و من فقط از اون خانم شماره پلاک ماشین دارم و فقط یه نفر از دوستان همراهم بوده به عنوان شاهد آیا شکایتم به جایی میرسه؟اصلا با این حال قاضی حرف منو قبول میکنه؟

 70. محمد گفت:

  با توجه به اینکه از طرف دادسرا نامه به کلانتری ارسال شده و گفتن باید پیگیری کنم بابت دیه و غیره .تا چه زمانی میشه به بعد موکول کرد؟میشه هروقت خواستیم دوباره اقدام کنیم؟

 71. زه گفت:

  سلام خسته نباشید
  دیروز زن همسایه ما سر بازی کوکان در جلوی خانه او به مادر من که خواهرم در بغل او بوده حمله ور شده و ابتدا گیسوی مادرم را کشیده و سپس به سر خواهر کوچکم مشت خورده که الان هم ورم کرده و کبود شده . مادر من وقتی میخواسته خواهرم را از بغلش به زمین بگذارد تا سرش را از دست او نجات دهد و دفاع کند؛ زن همسایه او را هل داده و به طرف خیابان کشیده. بعد از دعوا ما به پلیش زنگ زدیم تا شکایت کنیم اما چون پدرم در خانه نبود فقط شرح قضیه را گفتیم و مادرم امضا نکرد تا شکایت کند . شب به بیمارستان رفتیم و پرونده نوشتیم . ایا امروز میتوانیم همان صورت جلسه را برگردانیم و شکایت مجدد کنیم؟ موقعی که پلیس در محل حضور داشت زن همسایه گفت مادرم خودش بچه اش را زده!! ما چگونه بدون شاهد از حق خود دفاع کنیم و از ایشان تعهد بگیریم چون این بار اولش نیست و قبلا تهدید و بددهنی میکرد و الان حمله و ضربه! میشه لطفا راهنمایی کنید چجوری تو دادگاه ثابت کنیم؟ زن همسایه ما در پیش پلیس میگفت ما در خانه اش او را کتک زدیم در صورتی که او در جلوی خانه ما به مادرم حمله کرده. بدن مادرم هم گبود و همش جای زخم هست چقد این قضیه طول میکشد تا به پزشک قانونی برسد؟ به راهنماییتون خیلی احتیاج دارم.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   شما خودتان شاهد محسوب می شوید. علاوه بر این تحقیقات محلی و سایر امارات نیز یاری رسان است. می توانید به دادسرای محل وقوع جرم بروید و شکایت خویش را مطرح نمایید.
   با ما همراه باشید

 72. رضا رستمی گفت:

  سلام وقت بخیر
  چند ماه پیش با احدی دعوا داشتیم و مورد ضرب و شتم قرار گرفتم
  آن زمان به کلانتری مراجعه نکردم و به پزشکی قانونی هم برای آثار ضربات نرفتم
  الان میتوانم بعد از گذشت چند ماه به کلانتری و پزشکی قانونی بروم و شکایت کنم؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   می توانید اما حواستان باشد بسیاری از جراحات از بین رفته و آثار آن نیز خیلی در میان نمانده اند. بنابراین احتساب دیه آنها چندان امکان پذیر نیست.
   الان هم با ادله و مدارک خود می توانید برای شکایت به دادسرای محل وقوع بزه مراجعه بفرمایید.
   با ما همراه باشید.

 73. مريم گفت:

  سلام
  همسرم دست بزن دارد ميشه بدون طرح شكايت فقط براي جمع آوري مدرك و ادله تشكيل پرونده داد براي آينده
  و اينكه آيا شاهد لازمه
  اگر شاهد نداشته باشم چي؟
  آيا آثار جراحات كافيه اثر انگشت ميمونه ؟
  پزشكي قانوني تشخيص ميده؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   خیر برای ضرب و جرح شاهد هم نبود با گواهی پزشکی قانونی قابل شکایت است.
   با ما همراه باشید

 74. سپهر گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۶ سالمه و هنوز به سن قانونی نرسیدم وقتی داشتم از کوچمون رد میشدم یکی از لاتای محل بدون دلیل سیلی زد تو گوشم.
  برام هیچ مشکل جسمی پیش نیومده اما میخوام که تنبیه شه چون دفعه اولش نیست که من رو اذیت میکنه و من هم اولین نفری نیستم که اذیت میشه.
  زورمم که بهش نمیرسه اگه چیزی بهش بگم یه چاقو درمیاره دخلمو میاره.
  پدر و مادرمم که خودشون مشغله کاری دارن و چون کلا خونواده لاتی هستن من نمیخوام پدر و مادرمو درگیر کنم.
  میخواستم ببینم شما پیشنهاد میکنید چیکار کنم ؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع بزه مراجعه فرمایید. هر شاهدی هم دارید و یا سایر ادله به آنجا ببرید.
   با ما همراه باشید

 75. عاطفه حسینی گفت:

  اگر مامور کلانتری که برای تنظیم صورتجلسه ضرب و شتم و ناسزاگویی می آید ضارب را به گونه ای تبرئه کند چگونه باید از او شکایت کنیم؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز
   در صورت داشتن شاهد و مدرک معتبر دیگر در قالب جرم گزارش خلاف واقع شکایت خود را مطرح فرمایید.
   سپاس

 76. روشنک گفت:

  سلام خسته نباشید
  حدود دو ماه پیش یه نفر که دو برابر هیکل من رو داشت به خاطر اینکه تو خیابون بهش راه نمیدادم رد بشه ،با سرعت پیچید جلوم و با مشت زد به شیشه ماشینم و شیشه ماشین شکست ،به من چیزی نشد ولی دست خودش به خاطر خورده شیشه ها آسیب دید ،زنگ زد به کلانتری و الکی ادعا کرد که من بهش حمله کردم و با چاقو به دستش ضربه زدم ،تو کلانتری هر کاری کردیم رضایت بده نداد و گفت ۵ میلیون میگیرم و منم نتونستم پولو جور کنم و منو فرستادن دادسرا ،شاکی حاضر نشد بره پزشکی قانونی و بعد هزار دروغ، گفت رضایت میدهم ،حالا حدود ۲ ماه از این قضیه گذشته و از دادگاه منو احصار کردن ،
  حالا سوال من اینکه با وجود اینکه تا حالا زخم ایشون خوب شده ،آیا اگه الان بره پزشکی قانونی ،تشخیص میده که جای چاقو بوده یا شیشه ؟

 77. علیرضا اصفهانی گفت:

  سلام چن ماه پیش من رفیقمو سوار ماشین کردم یه چن دقیقه بعدش با یه پسر دعوامون شد رفیقم با چاقو دستش و زد من وقتی صحنه رو دیدم ترسیدم فرار کردم بعدش از رو شماره پلاک برا من ابلاغیه اومد من رفتم دادگاه از رفیقم خبری ندارم پپه شیراز بود رفت شهرستان یه خط موبایل داشتم ازش که تو همون درگیری گوشیشو جا می مونه میبرن کلانتری .دادگاه مراجعه حضوری نوشته هم من بیام هم شاکی شاکی هم میدانسته اون زده ولی داره مقلته میکنه چی کار کنم؟؟

 78. س.س گفت:

  آیا می شود برای شخصی که شما رو زده پرونده تشکیل داد ولی فعلا شکایت نکرد و اگر دوباره این کار رو تکرار کرد پرونده را به جریان انداخت

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   در مرحله کلانتری پرونده معمولاً باقی نمی ماند. می توانید شکایت خود را قبل از مرور زمان مطرح فرمایید. اما فراموش نفرمایید که شکایت شما ادله ای نیاز دارد که در صورتیکه زمان زیادی از آن گذشته باشد بدست آوردن مجدد آن سخت است.
   با ما همراه باشید

 79. م.م گفت:

  سلام و خسته نباشید
  نامزد من دست بزن داره و فحاشی میکنه
  به تازگی متوجه شدم که معتاد هم هست
  یک بار شدید منو کتک زد و بعد با عذرخواهی و مهربانی از دلم درآورد
  ولی دوباره این کارو تکرار کرده
  دوباره منو به شدت کتک زده و آثارش روی صورت و بدنم هست
  وسط درگیری برای محافطت از خودم گویا منم چند تا خراش با ناخن روی بدنش ایجاد کردم
  میخواستم ببینم اگه ازش شکایت کنم ، اونم میتونه از من شکایت کنه ؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   بله شما می توانید شکایت نمایید. در مقابل ایشان هم می توانند علیه شما شکایت نمایند.
   البته دیه ها با هم برابر نیست.
   نگران نباشید. شما اگر نمی خواهید به زندگی مشترکتان ادامه دهید شکایت خود را مطرح نمایید.
   با ما همراه باشید

 80. مجید نایبی گفت:

  با سلام بنده درخیابان محلمان درحال قدم زدن بودم ک یه شخص ک میشناسم او را در حال دعوا با یک مرد غریبه من هم نزدیک رفتم و جدایشان کردم بعد از چند روز ک اون رو پیدا نکرده و خانواده من سرشناس ووضعیت مالی خوبی داره شکایت منو کرده یک بارم در دادیاری تبرعه شدم ولی او با آشنا بازی دوباره پرونده رو ب جریان انداخته این بار دادگاه قراره برم و بنده مغازه داران و رانندگان اونجا شاهدان هستن ک من درگیرنشدم اون زدش حتی آنها یک بار آمدن نهدید کردن ک نام اورانگویم ازمن شکایت میکنن واز این بحث ها اگه میتونید کمکم کنید ممنون

 81. محمد گفت:

  سلام
  چند وقت پیش با یکی دعوام شد
  بلافاصله رفتم کلانتری و پزشکی قانونی
  کارهای خدمات الکترونیک قضایی هم کردم که مهلت پاسخ از طرف کلانتری رو زده بود ۲۰ روز ولی به دلیل مشغله زیاد نتونستم دنبالش برم
  الان یکماه بیشتر گذشته و من به کلانتری نرفتم.آیا میشه دوباره برم دنبالش؟کدوم مراحل باید تکرار بشن؟

 82. محمدجواد گفت:

  سلام من از کسی کتک خوردم و بدنم آسیب دیده از جمله ورم کردگی و در رفتگی میخواستم از اون شکایت کنم ب کجا باید مراجعه کنم؟!

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه بفرمایید تا به پزشکی قانونی دلالت شوید
   با ما همراه باشید

 83. محمد رضا مهرافروز گفت:

  سلام برای گرفتن داروی قند و چربی که ماهانه مصرف میکنم ب درمانگاه مراجعه نمودم پیش پزشک که رفتم پزشک ب من دارو نداد من پافشاری کردم واو مامور نگهبانی را صدا کرد،او نیز وارد اتاق پزشک شد و با من درگیر شد و سیلی محکمی بصورت من زد خواهان قصاص هستم چه کنم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب محترم
   اگر محل دوربین مداربسته دارد و آثار ضرب موجود است و سایر دلایل وجود دارد به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه بفرمایید. نهایتا برای تحقیقات می فرستند
   با ما همراه باشید

 84. مهدی دیانتی گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید چند هفته پیش بخاطر اختلاف زنا شویی بین من وخانم بنده اختلاف به وجود اومد پدر خانمم از من دادخواست استردداد بچه شکایت کردن ومن از اونا تعهد خواستم در کلانتری بهم بدن وقتی رفتیم کلانتری و صورتجلسه بود واز پدر خانمم تعهد گرفتم منو سیلی زد در کلانتری ودر حضور مامورین الان ازش شکایت کردم کلانتری گفتن شکایت کن ولی وقتی رفتم شکایت کردم بعد دو هفته فهمیدم که قاضی بهم گفت کلانتری نه برات گزارش نوشته نه صورت جلسه برام مکاتبات قضایی داد تا صحت قضیه از وجواب از کلانتری براشون ببرم ولی مامورین کلانتری راضی به نوشتن گزارش یا صورت جلسه نیستن لطفا راهنمایم کنید با سپاس

 85. فرناز گفت:

  سلام
  من , خالم و مامانم دعواشون شد, بابام اومد جداشون کنه , و خالم خیلی کینه ایه, رفت به دروغ از پدرم شکایت کرد که پدرم با کیف زده تو صورتش و رفته نامه پزشک قانونی گرفته, و ادعا میکنه که وکیلش درخواست دیه و زندان داده
  حالا میخواستم بپرسم که پدرم چطوری باید ثابت کنه که نزده تو صورت خالم
  خب شاید یکی تو خیابون زده تو صورتش ,ما چطوری باید ثابت کنیم که کار پدر من نبوده ودر ضمن دعوا در خونه ما صورت گرفته شاهدی و دوربینی وجود نداره, که بخواد ثابت کنه پدرم زده و ایا این کار مگه زندان داره که میگه درخواست زندان کرده وکیلش؟

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *