امروز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ مصادف با ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
 • اذان صبح: ۰۵:۲۸
 • طلوع آفتاب: ۰۶:۵۷
 • اذان ظهر: ۱۱:۵۴
 • غروب آفتاب: ۱۶:۵۱
 • اذان مغرب: ۱۷:۱۱
 • نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۹
 • امام جعفر صادق (ع) : هر كه براي خدا دوست دارد و براي خدا دشمن دارد و براي خدا عطاء كند ، از كساني است كه ايمانش كامل است .
+-
بازدید: ۷۰۵۱
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای ارائه آموزش های حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی که در جمع مدیران و مسئولان آموزش و پرورش سخن می گفت، با تشریح دغدغه ها و آسیب ها در حوزه آموزش و پرورش و نیز نقش آموزش و پرورش در کاهش جرائم افزود: جامعه ای همراه با آرامش و عاری از هرگونه خشونت و فساد اخلاقی - اجتماعی، نشان دهنده مو...

دادستان مرکز استان اردبیل خبر داد:           
اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای ارائه آموزش های حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش
دادستان مرکز استان اردبیل از آمادگی دستگاه قضایی برای ارائه آموزش های حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش خبر داد.
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی که در جمع مدیران و مسئولان آموزش و پرورش سخن می گفت، با تشریح دغدغه ها و آسیب ها در حوزه آموزش و پرورش و نیز نقش آموزش و پرورش در کاهش جرائم افزود: جامعه ای همراه با آرامش و عاری از هرگونه خشونت و فساد اخلاقی – اجتماعی، نشان دهنده موفقیت و تلاش معلمان و فرهنگیان بوده و نقش آموزش و پرورش در بهینه سازی مراودات اجتماعی  و به تبع آن کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی بسیار موثر است.
وی ادامه داد: بسیاری از جرائم و آسیب های اجتماعی که رخ می دهد با تقویت اقدامات تربیتی و آموزشی مدیریت می شود، بنابراین در بحث تربیت و آموزش باید اقدامات گسترده ای مد نظر باشد که بتواند در آینده کاهش چشمگیری را در این خصوص محقق سازد.

راهکارهای مدیریتی و تربیتی کاهش جرائم در مدارس 
عتباتی با اشاره به راهکارهای مدیریتی و تربیتی کاهش جرائم در مدارس افزود: ارائه راهکارها و کنترل خشم با برگزاری دوره های آموزشی با استفاده از کارشناسان مجرب از ابزار کنترل جرائم به شمار می رود.
وی به حساسیت برخی از مشاغل اشاره و تاکید کرد: در همه اصناف و مشاغل ممکن است تخلف و جرمی اتفاق بیفتد لذا حساسیت برخی از مشاغل موجب می شود بروز تخلف و جرم در برخی از این مشاغل همچون معلمین و فرهنگیان بازتاب وسیعی در جامعه داشته باشد بنابراین باید امورات در این مشاغل به گونه ای پیش برود که شاهد تخلف و آسیب در این حوزه باشیم.
آموزش و پرورش بهترین بستر برای پیشگیری از وقوع جرایم
عتباتی در ادامه با بیان راهکارهای پیشگیری از وقوع جرایم، به اصلاح الگوهای رفتاری اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش در این خصوص بهترین و مناسب ترین بستر است که با فرهنگ سازی صحیح می تواند در تربیت نسلهای بعدی بسیار موفق عمل کند.
دادستان مرکز استان اردبیل با اشاره به جایگاه معلیمن افزود: معلمی شغل پیامبر گونه است که در اصلاح و تربیت صحیح جامعه اهمیت بسیاری دارد، هرچند معلیمن و فرهنگیان نیز ممکن است مسائل  و مشکلات خود را داشته باشند ولی نباید این موضوعات بر رسالت خطیر معلمین خدشه ای وارد کند.
عتباتی ارتباط مستمر و مداوم معلمین و مدیران مدارس با اولیای دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: ارتباط با اولیای دانش آموزان به منظور تبادل اطلاعات در خصوص دانش آموزان در کنار تعامل مسئولان مدارس و معلمان با خود دانش آموزان از موارد بسیار مهمی است که باید مد نظر ویژه قرار گیرد.
وی در خصوص اهمیت جایگاه ها و پست ها در آموزش پرورش افزود: مسلماً بکارگیری افراد متخصص و مومن و متعهد در پست های مختلف آموزش پرورش در شیوه های تربیتی و آموزشی دانش آموزان بسیار مهم است و مدیریت آموزش و پرورش باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.

لزوم ارتباط مدارس با دادسراها      
این مقام قضایی بر لزوم ارتباط مدارس با دادسرا ها در مرکز استان و شهرستان ها تأکید کرد و گفت: هرگونه وقوع جرم در آموزش و پرورش قبل از هرگونه اقدامی باید به اطلاع مقام قضایی برسد تا از بروز خیلی از آسیب های احتمالی تبعی جلوگیری شود؛ لذا در این خصوص طبق مواد قانون آئین دادرسی کیفری اشخاص و مقامات مکلف هستند جرائم مالی و جرائم غیر قابل گذشت را به دادستانی گزارش کنند.
دادستان مرکز استان اردبیل در ادامه بر لزوم توجه بر محیط پیرامونی مدارس تأکید و اظهار کرد: باید معلمین و مسئولین مدارس بر محیط های پیرامونی مدارس نیز توجه ویژه ای داشته باشند تا از ایجاد مزاحمت برای دانش آموزان و سایر تخلفات جلو گیری شود. دادگستری استان نیز در کنار برخورد جدی با متخلفین و مجرمین، با کسانی که در این خصوص سهل انگارانه و بی تفاوت عمل می کنند، برخورد جدی خواهد داشت.
عتباتی در ادامه بر لزوم ایمنی ، حفاظت و سلامتی دانش آموزان نیز تأکید کرد و افزود: توجه به ایمنی و حفاظت و سلامت و مراقبت از دانش آموزان بسیار مهم است لذا در این مورد به ویژه در بحث سلامت دانش آموزان باید مسئولان مدارس توجه ویژه ای به بوفه های مدارس و اغذیه فروشی های مدارس و رعایت استاندارد های ایمنی و حفاظتی داشته باشند.
وی در پایان از آمادگی دستگاه قضایی برای ارائه آموزش های حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش خبر داد.

 

2 پاسخ به “اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای ارائه آموزش های حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش”

 1. جعفر شجاعی گفت:

  به همه همکاران استان افتخار می کنیم.
  خدا قوت به تمامی زحمت کشان تشکیلات قضایی کشور.

 2. ناشناس گفت:

  خیلی خوبه ساییتون

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *