امروز سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ مصادف با ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • اذان صبح: ۰۴:۵۵
  • طلوع آفتاب: ۰۶:۲۶
  • اذان ظهر: ۱۳:۰۸
  • غروب آفتاب: ۱۹:۴۹
  • اذان مغرب: ۲۰:۰۸
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۲
  • امام حسن (ع): کسي که قرآن را - با دقّت - قرائت نمايد، در پايان آن - اگر مصلحت باشد - دعايش سريع مستجاب خواهد شد - و اگر مصلحت نباشد - در آينده مستجاب مي گردد.
+-
بازدید: ۳۲۴۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۷

اجرای طرح «نماد» با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان استان در برابر آسیب‌های اجتماعی

به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری استان هرمزگان، اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال 1397 به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسئولان امنیتی و قضایی استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اجرای طرح «نماد» در استان خبر داد و گفت: ضروری است رویکرد شناسایی و برخورد با ریشه نابهنجاری‌ها در دستور کار تمامی دستگاه های متولی حوزه فرهنگی قرار گیرد.
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری استان هرمزگان، اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال ۱۳۹۷ به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسئولان امنیتی و قضایی استان برگزار شد.
در این جلسه که با هدف بررسی طرح پیشگیری و مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی در استان هرمزگان و همچنین ارائه گزارش اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان «نماد» برگزار شد؛ شناسایی راهکارهای مؤثر در نحوه بسط و مشارکت دستگاه‌ها، ادارات و سازمان های متولی حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان در این نشست اظهار کرد: موفقیت در عملکرد و برنامه های شورای پیشگیری استان در گرو کنترل و کاهش جرائم، دعاوی و آسیب های اجتماعی است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اجرای موفق طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان«نماد» در سه شهرستان بندرعباس، قشم و میناب با توجه به استقرار ۵۰ درصد از جمعیت دانش آموزشی استان در این شهرستان‌ها؛ از مشارکت ۲۹۸۲ دانش آموز و ۴۸۲۱ نفر از والدین آنها به همراه ۲۳۷ نفر از معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در روند اجرای این طرح خبر داد.
وی یادآور شد: خوشبختانه استان هرمزگان در نتیجه تشریک مساعی متولیان امر در رابطه با اجرای مراحل مختلف این طرح، کارنامه موفقی داشته و در زمینه تکمیل فرم های غربالگری و ثبت داده ها با ارائه بیش از ۱۱ هزار فرم و برخورداری از آمار ثبت ۱۰۰ درصدی اطلاعات، رتبه برتری را به خود اختصاص داده است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (طرح نماد) از پروژه های فراگیر در سطح کشور بوده و هدف از اجرای آن؛ توجه ساختارمند به سرنوشت کودکان و نوجوانان به منظور تربیت نسلی اجتماعی، خودکنترل و هنجارپذیر است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و گسترش ابزار نفوذ به ویژه از طریق فضای مجازی؛ برخورداری از عزمی همگانی با هدف پیش بینی زمینه ها و حوزه های مؤثر در ارتکاب جرایم و آسیب های اجتماعی و ساماندهی آن، مسئولیت پذیری در عمل به وظیفه، برنامه محوری و تصمیم سازی به منظور دفع توطئه های دشمن و توسل به اقدامات پیشگیرانه، ضروری و اجتناب ناپذیراست.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه گفت: ضروری است رویکرد شناسایی و برخورد با ریشه نابهنجاری‌ها در دستور کار تمامی دستگاه های متولی این حوزه قرار گیرد
وی در خاتمه با تأکید بر محوریت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در مباحث مرتبط با پیشگیری از جرایم، از اتخاذ اقداماتی چون شناسایی و تدوین برنامه راهبردی پیشگیری از جرایم، احصا و شناسایی شرایط و عوامل مستعدد برای ارتکاب جرم خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین، تشکیل کارگروه های تخصصی ، اجرای طرح های ضربتی، نظارت دقیق بر فضای مجازی و توجه بیش از پیش به آموزه های مذهبی را از دیگر اقدامات موثر در این طرح ذکر کرد.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *