امروز پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ مصادف با ۲۰ محرم ۱۴۴۱
  • اذان صبح: ۰۵:۲۴
  • طلوع آفتاب: ۰۶:۴۹
  • اذان ظهر: ۱۲:۵۹
  • غروب آفتاب: ۱۹:۰۸
  • اذان مغرب: ۱۹:۲۶
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶
  • حضرت اباعبدالله الحسین(ع): در پشت سر برادر ایمانی خود حرف‌هایی بزن که دوست داری در غیاب تو آن سخنان زده شود.
+-
بازدید: ۳۸۴۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

ضرورت توجه بیشتر به مسئله آموزش های قبل از ازدواج

حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی اظهار داشت:اصلی ترین عامل طلاق در حال حاضر بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر تحت شبکه های مجازی است.

ضرورت توجه بیشتر به مسئله آموزش های قبل از ازدواج        
رئیس دادگستری شهرستان زرند ضمن ابراز نگرانی از افزایش آمار طلاق، گفت: متاسفانه در سال ۹۶ از هر سه وشش دهم ازدواج یک طلاق در شهرستان زرند ثبت شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی اظهار داشت:اصلی ترین عامل طلاق در حال حاضر بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر تحت شبکه های مجازی است.
رئیس شعبه اول محاکم عمومی(خانواده)شهرستان زرند عدم مدیریت صحیح اتاق خواب و روابط جنسی را ازدیگر عوامل مهم در بروز پدیده طلاق برشمرد و افزود:متاسفانه در حال حاضر آموزش های قبل از ازدواج بسیار کم رنگ است لذا می طلبد مسئولان در این رابطه اقدامات لازم را بعمل آورند.
این مقام قضائی اعلام کرد:قضات در کنار استفاده از مراکز مشاوره از ظرفیت مشاوران مذهبی نیز استفاده می نمایند اما این هنگامی اتفاق می افتد که زوجین برای طلاق به سیستم قضائی مراجعه نمودند که در این مرحله کار دشوار است.
حجت الاسلام محمدی در پاسخ به این سوال که چند درصد طلاق ها به دلیل مشکلات اقتصادی به وقوع می پیوندد،اظهار داشت:علیرغم اینکه مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد اما جدا شدن زوجین به صرف مشکلات مالی در مراحل آخر قرار دارد و کمتر پرونده ای داشته ایم که زوجین به صرف مشکلات اقتصادی قصد جدایی از یکدیگر را داشته باشند.
امام جمعه موقت شهرستان زرند تصریح کرد:یکی از دلایل شلوغی دادگستری ها و خصوصا دادگاه های خانواده به موضوع بدحجابی و بی حجابی بر می گردد.
حجت الاسلام محمدی گفت: کم توجهی برخی مردان در مسئله پوشش و حجاب زنان و دختران معضلی غیرقابل انکار است که دربسیاری از موارد ظهور روابط نامشروع در فضاهای مجازی و سپس فضای واقعی که در نهایت به طلاق و از بین رفتن بنیان خانواده منجر می گردد را در پی دارد.
وی با تاکید بر اینکه روابط خانوادگی باید بگونه ای باشد که قداست خانواده زیر سوال نرود، افزود: حجاب یک امر ضروری است و در قرآن کریم موارد زیادی پیرامون حفظ حجاب و پوشش زینت ها آمده است.
این مقام قضایی ضمن گلایه از عدم به کارگیری علم و فرهنگ و هنر در راستای ترویج فرهنگ اسلامی افزود: رسانه‌ها و متولیان فرهنگ و هنر با الگو‌سازی و آموزش، نقش بسیار مؤثری در ترویج فرهنگ حجاب دارند.
حجت الاسلام محمدی بیان داشت: امام خمینی با اشاره به اینکه حجاب از ضروریات دین است ،فرمودند”کسی که امر ضروری دین را با علم به ضرورت آن زیر پا بگذارد، کافر است”.
این مقام قضایی با اشاره به الگوپذیری از فرهنگ عاشورایی پیرامون حجاب افزود: امام حسین (ع) در آخرین لحظات عمر گرانبهایشان بر شمشیر خود تکیه نمودند تا بتوانند سرپا ایستاده و مانع از اهانت یزیدیان به ناموس و اهل بیت شان شوند و به کفار فرمودند: اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و تا من زنده ام به زن و فرزندان من تعرضی نداشته باشید.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *