امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ مصادف با ۹ شوال ۱۴۴۱
  • اذان صبح: ۰۴:۰۷
  • طلوع آفتاب: ۰۵:۵۰
  • اذان ظهر: ۱۳:۰۲
  • غروب آفتاب: ۲۰:۱۴
  • اذان مغرب: ۲۰:۳۵
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰
  • امام جعفر صادق (ع) : هر كه براي خدا دوست دارد و براي خدا دشمن دارد و براي خدا عطاء كند ، از كساني است كه ايمانش كامل است .
+-
بازدید: ۴۴۷
۲۶ شهریور ۱۳۹۷

شهروندان بر اساس تمکن مالی دسته چک دریافت می کنند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانایی مالی افراد مبنای ارایه دسته چک به آن ها خواهد بود، گفت: حذف چک حامل در راستای افزایش امنیت اقتصادی صورت گرفته است.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانایی مالی افراد مبنای ارایه دسته چک به آن ها خواهد بود، گفت: حذف چک حامل در راستای افزایش امنیت اقتصادی صورت گرفته است.    
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از خبرگزاری خانه ملت؛ حسین هاشمی تختی نژاد، با اشاره به تصویب کلیات و جزییات طرح اصلاح قانون چک، گفت: تصویب این طرح در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و کاهش جرایم مرتب با چک صورت گرفت.
نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیش از ۴۲ درصد زندانیان جرایم غیرعمد به واسطه چک در زندان به سر میبرند، افزود: موافقت نمایندگان با این طرح در راستای کاهش اطاله دادرسی و همچنین کاهش تعداد زندانیان جرایم غیرعمد بوده است.
اصلاح قانون چک ساماندهی اقتصادی را تسریع می کند           
وی با تاکید بر اینکه با اصلاح قانون چک ساماندهی اقتصادی تسریع می شود، تصریح کرد: در این طرح پیش بینی نحوه ارایه دست چک به افراد نیز صورت گرفته به این ترتیب توانایی مالی افراد ملاک اخذ دسته چک خواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به در نظر گرفتن سقف مشخص برای درج مبلغ در چک، افزود: افراد در صورتی که توانایی مالی بالایی نداشته باشند امکان درج مبلغ بالا در چک را نخواهند داشت.
کاهش حجم ورودی به زندان ها با اصلاح قانون چک   
وی با بیان اینکه با طرح اصلاح قانون چک حجم ورودی به زندان ها کاهش چشمگیری خواهد داشت، تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد اصلاح قانون مذکور یکی از مهم ترین دستورکار بوده است زیرا ادامه رویه فعلی بر حجم چک های برگشتی می افزاید.
هاشمی تختی نژاد ادامه داد: در طرح مذکور ارایه چک حامل نیز برای افزایش امنیت اقتصاد حذف شده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه طرح مذکور برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود، گفت: با اجرای قانون جدید چک به طور حتم دست بسیاری سودجویان برای اخلال در اقتصاد بسته خواهد شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با اصلاح طرح مذکور حجم ورودی پرونده به دستگاه قضا نیز کاهش یافته به این ترتیب سرعت رسیدگی به جرایم افزایش می یابد./

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *