امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با ۲۲ رمضان ۱۴۴۰
  • اذان صبح: ۰۴:۱۲
  • طلوع آفتاب: ۰۵:۵۳
  • اذان ظهر: ۱۳:۰۱
  • غروب آفتاب: ۲۰:۱۰
  • اذان مغرب: ۲۰:۳۰
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۱
  • حضرت علی(ع): رمضان ماه خدا و شعبان ماه رسول خدا و رجب ماه من است.
+-
بازدید: ۱۹۳
۸ مهر ۱۳۹۷
شهروندان محترم مراقب باشند

رشد ۲٫۵ درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی در سال جاری

در ۴ ماه نخست امسال 5 هزار و 497 نفر در حوادث رانندگی کشور جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (5 هزار و 362 نفر) 2.5 درصد رشد داشته است.

در ۴ ماه نخست امسال ۵ هزار و ۴۹۷ نفر در حوادث رانندگی کشور جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۵ هزار و ۳۶۲ نفر) ۲.۵ درصد رشد داشته است.
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از سازمان پزشکی قانونی کشور، بر اساس آمارها، ۴ هزار و ۲۸۱ نفر از تلفات تصادفات ۴ ماهه نخست امسال را مردان و یک هزار و ۲۱۶ نفر را نیز زنان تشکیل داده‌اند.
فارس در رتبه اول تلفات رانندگی
استان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب، فارس با ۴۸۳، تهران با ۳۹۹ و خراسان رضوی با ۳۷۷ کشته بودند. همچنین استان‌های ایلام با ۴۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۷۳ و یزد با ۷۴ کشته، کمترین میزان تلفات را در بین استان‌های کشور در این بازه زمانی داشته‌اند.
بیشترین کشته‌ها در راه‌های برون‌شهری
از ۵ هزار و ۴۹۷ کشته تصادفات ۴ ماهه، ۳ هزار و ۶۸۵ نفر در حوادث برون‌شهری، یک هزار و ۴۰۰ نفر در حوادث درون‌شهری، ۴۰۹ نفر در حوادث جاده‌های روستایی بوده و محل فوت ۳ نفر نیز نامعلوم گزارش شده است.
۱۲۳هزار مصدوم ناشی از تصادفات
۱۲۳هزار و ۳۰۲ نفر به علت مصدومیت ناشی از تصادفات به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۱۴ هزار و ۲۷۳ نفر) ۷٫۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.
فوت ۱۶۰۶ نفر در تصادفات تیرماه
بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، یک هزار و ۶۰۶ نفر در حوادث رانندگی تیرماه امسال جان باختند. از این میزان، یک هزار و ۲۶۳ نفر مرد و ۳۴۳ نفر زن بودند.
در تیرماه امسال، خراسان رضوی با ۱۳۴، فارس با ۱۲۸ و تهران با ۱۲۳، استان‌های دارای بیشترین میزان تلفات و ایلام با ۱۰، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳ و البرز با ۱۵ نفر، کمترین میزان کشته‌ها را ثبت کردند.
با توجه به آغاز آخرین ماه تابستان و افزایش میزان تلفات جاده‌ای در شهریور هرسال، از هموطنان عزیز درخواست می‌شود با حفظ آرامش در رانندگی و رعایت قوانین و مقررات، ضمن تجربه سفری خوش و خاطره‌انگیز، از بروز حوادث دردناک و از دست رفتن جان عزیزانشان جلوگیری نمایند.

اینفوگرافی تلفات و مصدومان حوادث رانندگی ۴ ماهه نخست امسال

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *