امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ مصادف با ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۱
  • اذان صبح: ۰۵:۱۰
  • طلوع آفتاب: ۰۶:۳۷
  • اذان ظهر: ۱۱:۴۸
  • غروب آفتاب: ۱۷:۰۰
  • اذان مغرب: ۱۷:۱۹
  • نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۵
  • امام علی(ع): از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
+-
بازدید: ۸۸۸
۲۳ مهر ۱۳۹۸
سردار مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، خبر داد:

جریمه‌ی ۶۰۰۰۰ تومانی و توقیف خودرو؛ جریمه‌ی مخدوشی و پوشش پلاک خودرو

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، نحوه‌ی صحیح نصب و استفاده از پلاک‌ها در وسائط نقلیه و عدم مخدوشی و پوشش پلاک را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه آموزشی مهداد، سردار مهماندار، درباره‌ی عدم استفاده از هرگونه پوشش و تغییر در وضع ظاهری پلاک وسایل نقلیه و ناخوانابودن پلاک خودروها و موتورسیکلت‌ها بیان داشت: پلاک خودرو و موتورسیکلت‌ها باید به‌صورت کامل و خوانا در جای مخصوص در جلو و پشت خودرو و برای موتورسیکلت پشت آن نصب شود.
رییس پلیس راهور فاتب افزود: رانندگانی که اقدام به پوشش یا مخدوشی پلاک‌های خود می‌کنند، توسط عوامل پلیس راهور در سطح تمام معابر پایتخت به‌صورت حضوری و با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلفات به صورت مکانیزه اعمال قانون می‌شوند.
وی ادامه داد: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، هرگونه تغییر در ارقام پلاک(مخدوشی) جرم بوده و در صورت مشاهده مأموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها، علاوه‌بر اعمال جریمه ۶۰۰۰۰ تومانی و توقیف خودرو در پارکینگ، راننده متخلف را برای سیر مرحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌کند.
سردار مهماندار خاطر نشان کرد: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور و… روی پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و… می‌کنند نیز برابر مقررات علاوه‌بر اعمال قانون به مبلغ ۶۰۰۰۰ تومان، برای آن تخلف هم جریمه خواهند شد.
سردار مهماندار در پایان بیان کرد: رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه‌شان همواره باید همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفتند، بدون هیچ‌گونه مخدوشی و دست‌کاری، در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

منبع: خبرگزاری کار ایران(ایلنا)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *