امروز شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • اذان صبح: ۰۴:۲۱
  • طلوع آفتاب: ۰۶:۰۲
  • اذان ظهر: ۱۳:۱۱
  • غروب آفتاب: ۲۰:۱۸
  • اذان مغرب: ۲۰:۳۹
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۰
  • امام حسن عسکری – علیه السلام – فرمود: علامت و نشانه ایمان پنج چیز است: انگشتر به دست راست داشتن، خواندن پنجاه و یک رکعت نماز (واجب و مستحبّ)، خواندن «بسم الله الرّحمن الرّحیم» را (در نماز ظهر و عصر) با صدای بلند، پیشانی را در حال سجده روی خاک نهادن، زیارت اربعین امام حسین – علیه السلام – انجام دادن.
+-
بازدید: ۹۶۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۷

برنامه ریزی‌ و آموزش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان

به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه شورای پیشگیری از قوع جرم دادگستری استان سیستان و بلوچستان که با دو دستور کار اجرای طرح نماد در استان و اجرای طرح دادگاه های درمان مدار برگزار شد، اظهار کرد: طرح نماد نگاهی اصولی برای مقابله با آسی...

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: باید برنامه ریزی‌های دقیق برای دانش آموزان داشته باشیم تا شخصیت آنها آسیب نبیند و دچار آسیب‌های اجتماعی نشوند که در این راستا دانش آموزان باید آموزش غیر مستقیم ببینند.
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه شورای پیشگیری از قوع جرم دادگستری استان سیستان و بلوچستان که با دو دستور کار اجرای طرح نماد در استان و اجرای طرح دادگاه های درمان مدار برگزار شد، اظهار کرد: طرح نماد نگاهی اصولی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارد که ویژه قشر مهمی از جامعه است.
وی افزود: طرح نماد نگاه اصولی برای مقابله با گستره وسیعی از آسیب‌های اجتماعی دارد.
حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه آموزش معلمین نیز باید در برنامه باشد، افزود: خانواده و اولیای دانش آموز نیز باید آموزش‌های لازم را فرا گیرند زیرا خانواده ها ارتباط تنگاتنگی با دانش آموز دارند و توجیه والدین امر بسیار مهمی است
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: اقدامات انجام شده اقدامات آسیب شناسی و مطالعاتی است و دورنمایی از مشکلات و آسیب ها را نشان داده است؛ لذا باید همزمان با مطالعات تکمیلی اقدامات لازم برای اجرا و مقابله با آسیب ها انجام شود.
وی در زمینه طرح دادگاه‌های درمان مدار نیز گفت: اسم دادگاه درمان مدار اسم جالبی نیست زیرا شنونده فکر می‌کند مربوط به قوه قضاییه است با اینکه کمترین نقش را دادگاه‌ها دارند و فقط نقش حقوقی قضایی در این زمینه ایفا می‌کنند.
حجت الاسلام حمیدی اظهار کرد: مثلا در مقابله با فرد معتاد طبق قانون باید عمل شود که می توانیم در بیشتر مواقع از مجازات جایگزین استفاده کنیم و در واقع این طرح قاضی را مجاب می‌کند از مجازات جایگزین استفاده کند تا فرد کنترل و مراقبت شود.
وی گفت: بقیه کار به ادارات متولی دیگر مثل شهرداری، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی برمی گردد که فرد بیمار را از قوه قضاییه تحویل بگیرند، مراقب‌های لازم را انجام دهند و با بازپروی شخصیت فرد به عنوان فرد سالم به جامعه بازگردانند.
حمیدی در پایان تاکید کرد: ادارات عضو این طرح باید وظایف خود را به خوبی متوجه شده و شناسایی کنند و به دنبال اقدام قانونی برای حل مشکل بروند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *