امروز دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۱ شوال ۱۴۴۰
  • اذان صبح: ۰۴:۰۳
  • طلوع آفتاب: ۰۵:۴۹
  • اذان ظهر: ۱۳:۰۶
  • غروب آفتاب: ۲۰:۲۴
  • اذان مغرب: ۲۰:۴۵
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۳
  • پیامبر اکرم (ص): هر کس بخشی از کار مسلمانان را بر عهده گیرد و در کار آن‌ها مانند کار خود دلسوزی نکند، بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد.
+-
بازدید: ۹۳۹
۳۰ خرداد ۱۳۹۷

بررسی رانندگان از لحاظ روانی، آموزشی و تربیتی برای پیشگیری از حوادث جاده ای

به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری استان کردستان، علی اکبر گروسی در دومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان که با دستور کار کاهش جرایم رانندگی و تصادفات در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بحث تصادفات رانندگی مسئله مهمی است که اهتمام جدی تمامی دستگاه‌ها را برای حل این مشکل و کاهش حوادث رانندگی می طلبد...

رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: کشور ما یکی از پر مخاطره ترین کشورها در زمینه حوادث جاده‌ای است و این مسئله نیازمند آن است که رانندگان ما از لحاظ روحی، روانی، آموزشی و تربیتی بررسی شوند تا با ریشه یابی علل حوادث رانندگی در صدد رفع چالش ها برآییم.
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از دادگستری استان کردستان، علی اکبر گروسی در دومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان که با دستور کار کاهش جرایم رانندگی و تصادفات در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بحث تصادفات رانندگی مسئله مهمی است که اهتمام جدی تمامی دستگاه‌ها را برای حل این مشکل و کاهش حوادث رانندگی می طلبد.
وی افزود: بخش زیادی از جمعیت کیفری کشور ناشی از تصادفات رانندگی است و برای کاهش تلفات رانندگی در استان نیازمند تدبیر و همفکری همه دستگاه ها هستیم.
گروسی با اشاره به اینکه همیشه از عامل انسانی به عنوان مهمترین دلیل تصادفات یاد می شود، ادامه داد: عامل انسانی فقط به خواب آلودگی خلاصه نمی شود بلکه عواملی همچون پایین بودن سعه صدر و جنبه های روانی و تربیتی هم در این امر دخیل هستند که باید به صورت ریشه ای و علمی مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد کاهش آمار تصادفات باشیم.
رئیس کل دادگستری استان کردستان افزود: علاوه بر این، جرایم بالایی پیرامون حوادث رانندگی داریم و خسارت های متعددی از محل حوادث جاده ای به شرکت های بیمه ای وارد می شود.
وی با اشاره به برخی تبانی‌هایی که در صدور گواهی های پزشکی در زمینه تصادف ساختگی اتفاق می افتد، خاطر نشان کرد: در استان چندین پرونده در این خصوص داریم که در حال پیگیری است.
رئیس کل دادگستری استان کردستان با اشاره به اینکه بخش زیادی از جمعیت کیفری کشور ناشی از تصادفات رانندگی است، تصریح کرد: دیه و بدهی زندانیان ناشی از جرایم رانندگی، سالانه مبالغ بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است که بخشی از آن به دلیل عدم پوشش بیمه رانندگی بوده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کاهش تلفات رانندگی در استان نیازمند تدبیر و همفکری همه دستگاه ها است و عزم جدی را می طلبد.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *