امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با ۲۲ رمضان ۱۴۴۰
  • اذان صبح: ۰۴:۱۲
  • طلوع آفتاب: ۰۵:۵۳
  • اذان ظهر: ۱۳:۰۱
  • غروب آفتاب: ۲۰:۱۰
  • اذان مغرب: ۲۰:۳۰
  • نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۱
  • حضرت علی(ع): رمضان ماه خدا و شعبان ماه رسول خدا و رجب ماه من است.
+-
بازدید: ۱۹۵
۲۵ مهر ۱۳۹۷

برخی جرایم امکان وقوع در ساحت مقدس خانواده را ندارد!

در طول زندگی مشترک همواره اختلافاتی میان زن و شوهر به وجود می‌آید؛ یعنی اختلاف‌نظر و دعوا امر طبیعی است و شاید بر‌اساس ظرفیت افراد برخوردها و عکس‌العمل‌ها متفاوت باشد… ولی نکته مهم اینست‌که هر برخورد و عکس‌العملی جرم نیست!!! داستان امروز از این قرار است که زیبا خانم (که همسر آقا پدرام می‌شود) ...

در طول زندگی مشترک همواره اختلافاتی میان زن و شوهر به وجود می‌آید؛ یعنی اختلاف‌نظر و دعوا امر طبیعی است و شاید بر‌اساس ظرفیت افراد برخوردها و عکس‌العمل‌ها متفاوت باشد… ولی نکته مهم اینست‌که هر برخورد و عکس‌العملی جرم نیست!!!
داستان امروز از این قرار است که زیبا خانم (که همسر آقا پدرام می‌شود) موقتاً در خانه‌ی پدری‌اش زندگی می‌کند. آن‌ها با هم مثل بقیه زوج‌ها بر سر موضوعاتی اختلاف دارند. یک روز پدرام به همراه برادر و دوستش، به منزل پدری همسرش می‌رود تا با او صحبت کند که اختلافات را کنار بگذارند و تاریخ عروسی را تعیین کنند… زیبا خانم در را باز می‌کند و آنها اندکی با هم صحبت می‌کنند و همانطور که قابل پیش‌بینی بود، ناگهان صدای جرو بحث و دعوا بلند می‌شود و پدرام، خانمش را مجبور می‌کند تا سوار ماشینی که برادرش پشت فرمان نشسته، بشود. اما پدر و مادر زیبا خانم سریع متوجه می‌شوند و مانع از سوار کردن او می‌شوند… و بعد از آن، هر سه نفر محل را ترک می‌کنند.
زیبا و پدر و مادرش به دادسرا شکایت کرده و ادّعا می‌کنند که پدرام قصد دزدیدن خانمش را داشته و او را تهدید کرده و به شدت کتک زده است!!! راستش را بخواهید پدر و مادر زیبا او را مجبور می‌کنند به دادسرا بیاید و همراه آنها از همسرش شکایت کند …
برادر پدرام در دادسرا بیان می‌کند که تنها می‌خواسته پدرام را همراهی کند تا او بتواند با همسرش صحبت کند و یه جورایی با هم آشتی کنند و بروند سر خانه و زندگی‌شان… پدرام هم می‌گوید به هیچ وجه قصد دزدیدن همسرش را نداشته و در روابط زوجین دزدیدن معنا نمی‌دهد!!! و فقط می‌خواسته با او صحبت کند.همین! شاهدانی که در محل حادثه حضور داشتند و پیاز داغ قضیه را خواستند زیاد کنند و البته با والدین زیبا خانم هم هماهنگ کرده بودند، همگی شهادت می‌دهند که پدرام همسرش را به‌زور سمت ماشین می‌کشیده و می‌خواسته او را بدزدد!

بعد از مرحله دادسرا، دادگاه پس از بررسی پرونده حکم می‌دهد که چون شواهد نشان می‌دهد پدرام می‌خواسته همسرش را بدزدد، بنابراین به جرم شروع به آدم‌ربایی محکوم می‌شود و مجازاتش را ۱سال حبس تعیین می‌کنند! اما سایر اتهامات، مثل کتک زدن و توهین و تهدید و… چون دلایل قوی برای اثباتشان به دادگاه ارائه نمی‌شود، ثابت نمی‌شوند.
پدرام از رایی که صادر شده بود، درخواست تجدیدنظر می‌کند و می‌گوید قصد دزدیدن همسرش را به هیچ وجه نداشته و همسرش او را لو داده بوده که اسلحه دارد و این کار باعث شده که او ۲۷ روز در زندان باشد و همین مسئله بستری شده بود که اختلافاتشان تشدید شود… بنابراین او فقط می‌خواسته با همسرش صحبت کند.
دادگاه تجدیدنظر دلایل پدرام را قانع‌کننده می‌داند و عمل او را شروع به آدم‌ربایی نمی‌داند و او را تبرئه می‌کند…
نهایتا اینکه چه معنی دارد، در زندگی مشترک بعضی جرایم اتفاق بیفتد؟!!! آن هم آدم ربایی…

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *