امروز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ مصادف با ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • اذان صبح: ۰۵:۲۶
 • طلوع آفتاب: ۰۶:۵۰
 • اذان ظهر: ۱۲:۱۸
 • غروب آفتاب: ۱۷:۴۷
 • اذان مغرب: ۱۸:۰۶
 • نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۷
 • امام رضا (ع): ايمان يك درجه بالاتر از اسلام است، و تقوا يك درجه بالاتر از ايمان است و به فرزند آدم چيزى بالاتر از يقين داده نشده است.
+-
بازدید: ۷۴۹۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

با نحوه طرح شکایت ضرب و جرح آشنا شوید…

برای شکایت ضرب و جرح باید یکسری نکات را بدانید....

شاید برایتان پیش آمده باشد و یا در خدای‌ناکرده در آینده پیش بیاید که بخواهید به‌دلیل اینکه کسی به شما آسیب رسانده و یا در دعوایی آسیب دیده‌اید، شکایتی را مطرح نمایید.
برای این منظور می‌توانید به کلانتری مراجعه نموده و یا کلانتری را خبر کنید که در محل نزاع و دعوا حضور پیدا نموده و اتفاقی که افتاده ­است را صورت‌جلسه نماید.
پس از تنظیم صورتجلسه، کلانتری پرونده را به دادسرای صلاحیت‌دار که دادسرای محل وقوع جرم است ارسال می‌کند. در این مرحله سرپرست دادسرا پرونده را به دادیار و یا بازپرس محترم ارجاع می‌دهد. وقتی ارجاع پرونده صورت‌گرفت مرجع قضایی به شکایت شاکی و دلایل ارائه شده رسیدگی می‌نماید و در صورتی‌که وقوع جرم را محرز بداند و انتساب آن را به متهم تشخیص دهد، با صدور احضاریه از متهم می‌خواهد که در دادسرا حاضر شود. پس از احراز هویت متهم و شرح ماوقع برای او و آنچه به‌منظور آن شکایت صورت‌گرفته است، تفهیم اتهام صورت می‌گیرد. تفهیم اتهام هم پس از تحقیق از متهم و شرح ماوقع برای او انجام می­‌شود. همچنین درصورتیکه واقعا زد و خوردی صورت‌گرفته‌باشد، شاکی برای معاینه به پزشکی قانونی فرستاده می­‌شود. البته الزامی وجود ندارد و می­‌تواند نرود؛ ولی ممکن است حقش تضییع شود و قاضی برای تصمیم­‌گیری با مشکل مواجه شود.
متهم هم می­‌تواند هنگامی­‌که احضار می­‌شود یک نفر وکیل دادگستری همراه خود داشته باشد. بازپرس یا دادیار پس از پایان تحقیقات و در صورت وجود دلایل کافی بر وقوع جرم، به متهم یا وکیل او اعلام می­‌کند که برای برائت و یا کشف حقیقت هر اظهاری دارد به‌عنوان آخرین دفاع بگوید. اگر متهم یا وکیل او در آخرین دفاع، مطلبی بگوید یا مدرکی ارائه کند که در کشف حقیقت یا برائت موثر باشد، بازپرس و یا دادیار محترم باید رسیدگی کند. درصورت جرم بودن عمل و دلایل کافی برای انتساب جرم به متهم، قرار جلب به دادرسی صادر و سپس کیفرخواست صادر می­‌شود.
در مرحله بعد پرونده برای صدور حکم، به دادگاه کیفری ۲ ارسال می­‌شود. در دادگاه هم قاضی محترم پرونده را رسیدگی و درصورتیکه جرم را محرز بداند، مجازات آن را تعیین می‌کند و حکم صادر می­‌نماید. همچنین دیه و یا ارش را هم در صورت درخواست بزه­‌دیده تعیین می­‌کنند. البته از رایی که صادر می­‌شود امکان تجدیدنظرخواهی نیز وجود دارد. سپس پرونده را بعد از قطعی شدن رای، به دادسرا برمی­گردانند و به دادیار اجرای احکام ارجاع می­گردد و رای به اجرا گذاشته می­شود.

32 پاسخ به “با نحوه طرح شکایت ضرب و جرح آشنا شوید…”

 1. maryam گفت:

  سلام ما از اهالی آتی ساز چمران هستیم روبروی بلوک ۴-۵-۶-۷-۸ بلواری هست برای پیاده روی اهالی آتیساز و مشترک هست چندین دفعه هست مورد مزاحمت سگها و صدای سگ و حتی حمله سگ شدیم و مدفوع سگها در مسیر راهمون هستش و عده ای از بیرون شهرک اتی ساز خیابون سوری میان چندین دفعه دعوا پیش اومد که به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادیم حتی گفتند در محل دعوا و حمله سگها که صاحبهاشون ازاد میکنند باشیم ولی نیامدند ما واقعا با ترس و وحشت داریم زندگی میکنیم لطفا کمکمون کنید و راه حلی بفرمایید ممنون میشیم خیلی ها اینجا ناراضی هستند

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و سپاس بابت اینکه سایت مهداد مرکز آموزش قوه قضاییه را برای حل مشکلتان انتخاب فرمودید.
   برای این مشکل که می فرمایید منجر به ایجاد مزاحمت شده می توانید به کلانتری محل مراجعه فرمایید و در صورت تنظیم شکایت به دادسرا مراجعه نمایید. در دادسرا هم با ارجاع پرونده به یکی از شعب دادیاری می توانید شکایت خود را پیگیری فرمایید. دادیار محترم دادسرا خود نسبت به تحقیقات محلی و سایر اقدامات مقتضی دستورات لازم را خواهند داد.
   سپاس از شما مخاطب عزیز سایت مهداد

 2. فربد گفت:

  با سلام
  اگر ضارب در ضرب و جرح را نشناسیم و نشانی هم از او نداشته باشیم
  مراحل شناسائی و اخذ مجوزبرای بررسی دوربینهای محل حادثه به چه شکل خواهد بود؟
  من مورد ضرب و شتم یه فرد لات موتوری واقع شدم که در لحظه وقوع در کوچه ای خلوت و بدون رفت و امد بودم. در اثنی وقوع حادثه دچار شوک شدید شده طوریکه نتوانستم تصویر فرد یا شماره موتورش را بردارم. اکنون از چند ناحیه سر، پیشانی، دنده های کمر و چند نقطه از بدنم درد شدید دارم. اگر مشکلی برایم پیش بیاید چه کسی پاسخو است؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض ادب.
   ممنونیم که سایت مهداد را قابل دانستید و سوال خود را مطرح فرمودید. در مورد این اتفاق حتما به کلانتری مراجعه و شکایت خود را تنظیم فرمایید تا به دادسرا ارجاع و مراحل قانونی آن با دستور قاضی محترم طی شود. اگر دوربینی هم در محل بوده باشد با دستور مقام محترم قضایی امکان بازبینی وجود دارد.
   مجددا سپاس از اینکه سایت مهداد را انتخاب فرمودید.
   با ما همراه باشید…

 3. میلاد گفت:

  با سلام
  در برابر شکایت ضرب و جرح که بصورت ساختگی و تهمت میباشد چگونه از خود دفاع کرده و بی خبری و بی گناهی خود را ثابت کنیم؟ یک نفر از من بخاطر مشکلات قبلی بدون هیچ برخوردی و حتی رودر رو شدن شکایت ضرب و جرح کرده لطفا کمک کنید
  باتشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض ادب
   ممنون که سایت مهداد قوه قضاییه را برای پرسش سوال خود انتخاب فرمودید.
   اگر شاهد و یا دلایل دیگری دارید که ادعای شما را ثابت می کند حتما نزد مقام قضایی ارائه بفرمایید. حتی اگر کسی از اختلافات گذشته شما خبر دارد می تواند به عنوان مطلع در مرحله تحقیقات حضور داشته باشد. حتی می توانید ثابت نمایید که در زمانی که ادعا می شود ضرب و جرحی واقع شده شما در مکان دیگری حضور داشته اید.
   با ما همراه باشید.

 4. علیزاده گفت:

  باسلام،امروزبدلیل اینکه یه بوق به ماشینی که ازسمت راست من که بازدن راهنما قصدرفتن داخل خیابانی راداشتم توسط راننده خودروی فوق تعقیب شدم وپس ازاینکه جلوی ماشین من رو باخودرواش مسدودکرد هم باضربه به ماشینم خسارت وارد کردوهم ضربه های متوالی به سروصورتم واردکردکه بادست چپم ازخودم دفاع کردم وجلوی ضرباتش راگرفتم ولی دست چپم بشدت دردمیکند برای شکایت چه راهی پیشنهادمیکنید،ممنونم ازتوجهتون

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض ادب
   بسیار ممنون که سایت مهداد مرکز آموزش را امین خود دانستید.
   از اتفاقی که افتاده است بسیار متاسفم. برای شکایت می توانید به دادسرا محلی که جرم اتفاق افتاده مراجعه و شکایت خود را مطرح فرمایید. با ارجاع پرونده به شعبه دادیاری و یا بازپرسی تحقیقات و بررسی دوربین های محل وقوع جرم انجام خواهد شد و ان شاالله مجرم شناسایی و مجازات نیزخواهد شد. فقط به دلیل ضرب و جرح صورت گرفته باید سریع تر به پزشکی قانونی مراجعه فرمایید تا امکان تشخیص دیه یا ارش امکان پذیر شود.
   باز هم سپاس که سایت مهداد معاونت منابع انسانی قوه قضاییه را انتخاب نمودید.

 5. رضا گفت:

  سلام و عرض ادب
  دیروز درپمپ گاز مقابل دوربین کتک خوردم امکان طرح شکایت باموضوع ضرب و جرح عمدی به همراه هزینه دادرسی و معاینات پزشکی امکان پذیر است باتشکر

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و عرض احترام
   بسیار ممنونیم که سایت مهداد را برای پرسیدن سوال خود انتخاب نمودید.
   اینکه ضرب و جرح عمدی در پمپ گاز بوده و شهودی هم حضور داشته اند امکان طرح شکایت وجود دارد. فقط برای معاینات پزشکی قانونی باید سریع تر به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه نموده تا تحقیقات و معاینات انجام شود.
   با سایت مهداد که متعلق به خودتان است همراه باشید.

 6. رضا گفت:

  باسلام ما امشب وقتی که از سر کار با پدرم به خانه میرفتیم در سر راه که مستعجر ما در خانمان بود دیدیم بابام وایستاد و رفت سراغش ک باهاش حرف بزنه اون با چاقو بابامو تهدید کرد پدرم هم هلش داد و از جیبش گوشی هاش و وسایلاش و چاقوش از دستش افتاد رفت به کلانتری ما هم دنبالش رفتیم بعد شکایت کرد که اینا دونفری منو زدن گوشیمو دزدیدن .
  لطفا راهنمایی کنین من خودمم استخدام نیروی انتظامی شدم منتظر اعزامم برا من مشکلی ایجاد نکنه
  لطف کنین راهنمایی کنین

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام
   ممنونیم که سایت مهداد را انتخاب نمودید. در مورد سرقت و ضرب و جرح تا دلیل قابل قبولی به مرجع قضایی ارائه نشود برای آنها وقوع این جرایم معلوم نمی شود. بنابراین چندان نگران نباشید. اگر کسی شاهد بوده باشد و یا اینکه دوربین در محل نصب باشد نمی تواند جرایم را ثابت نماید.
   با ما همراه باشید…

 7. ملیسا گفت:

  سلام من شوهرم مست بود اومد منو خیلی کتک زد حتی رومم چاقو کشید زخمیم کرد منم رفتم ازش شکایت کردم رفتم پزشک قانونی اینا پرونده مو فرستادن شورای حل اختلاف الان شورای حل اختلاف چه تصمیمی میگیره منم اصلا نمیخوام به هیچ وجه رضایت بدم

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام و احترام؛
   ممنونیم از اینکه سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   باید عرض کنم که بنابر ماده ۸ قانون شورای حل اختلاف کلیه جرایم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرایم غیر قابل گذشت برای صلح و سازش به شورای حل اختلاف می رود. در این پرونده هم چون دعوا خانوادگی است، به شورای حل اختلاف ارجاع شده. با این حال شما می توانید گذشت نفرمایید و مطالبه دیه و یا ارش حسب اقتضا نمایید و همسرتان هم به هر حال مجازات خواهد شد.
   ممنون از اینکه همراه ما هستید.

 8. حسن خانبابايي گفت:

  با سلام و عرض ادب.
  بنده ي سوالي داشتم ازتون. من داشتم با ماشين ميرفتم ك يك ليفتراكي راه را بسته بود. من ازشون خواستم سريع تَر راه را باز كنن چون عجله داشتم. ولي دونفر كارگر همان مغازه ك ليفتراك برايشان بار جا ب جا ميكرد شروع كردن ب فحش دادن ب من. من هم از ماشين پياده شدم. و ببينم براي چه فحش ناموسي ميدهند. ك منجر ب ضرب و شتم من شد. يعني ٣ نفري ريختن سر من. و صورت و گردن و لباس منو زخمي و پاره كردن. خلاصه زنگ زدم ب مامور بياد. و وقتي ك مامور اومد. اون ٣ نَفَر ك منو كتك زدن. فرار كردن. رفتم پزشك قانوني و… من كل ماجرا تعريف كردم ك بدونيد ك قضيه چ بوده. حالا ميخوام بدونم تكليف من چ خواهد شد و از همه مهمتر قصاصي براي اين ٣ نفر در نظر گرفته خواهد شد؟؟؟ ممنون ميشم جواب بنده را بديد. يك دنيا سپاس

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با عرض سلام و احترام
   سپاس از اینکه سایت مهداد را انتخاب فرمودید.
   واقعیت امر اینست که قصاص عضو شرایط خاص خودش را دارد. در پرونده شما هم مجازات ضرب و جرح عمدی و پرداخت دیه یا ارش بر حسب مورد حکم قرار می گیرد. نگران نباشید و منتظر صدور حکم دادگاه باشید.
   با سایت مهداد که متعلق به خودتان است همراه باشید….

 9. زهره محرابی گفت:

  باسلام وعرض ادب
  ۲هفته پیش پسرم برای دادن خسارت ماشین پژویی که زیاندیده بود به ایران خودرو مراجعه میکنندمنتها چون خسارت زیاد بود به شخص زیان دیده پژویی میگه بریم بیمه دریافت بکن،متاسفانه شخص مقابل عصبانی میشه ویقه پسرم میگیره درگیرمیشه وفقط پول میخاسته حتی گوشی پسرم رو هم از جیبش می رباید.متاسفانه پسرم برای اینکه بتونه گوشی رو بگیره وخودش از دستش خلاصه کنه خودش به عقب میکشه وشخص مقابل زمین چون خیس بود لیزمیخوره با صورت به زمین می افته،کمی اسیب دیده، حال به عنوان صرب وجرح شکایت کرده وبه پزشک قانونی رفته،وماهم به جرم ربودن گوشی که نداده وفحاشی وتهدید شکایت کردیم و۲شاهدهم در این زمینه داریم،چگونه بیگناهی پسرم رو اثبات کنم حتی فیلم دوربین مرکزایران خودرو اول درگیررو فقط گرفته چون برده زیر درخت بقیه اش مشخص نیست،بعدایشان میگه دروغه من گوشی از جیبش در نیاورده ام، آیا با وجود شاهد وانکار ایشون میتونیم بگیریم،باسپاس

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و سپاس.
   ممنون که سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   در این پرونده ها بنا به دلایل طرفین رسیدگی انجام می شود و قضات محترم به دنبال احراز واقع می باشند. بنابراین نگران نباشید. تمام دلایل خود را نیز در مرجع قضایی مربوطه ارائه نمایید. ان شاالله که رای عادلانه ای صادر خواهد شد .
   سپاس از اینکه همراه ما هستید.

 10. محمد گفت:

  همکلاسی پسرم بعد از پايان مدرسه در خیابان با لگد و مشت دست پسرم را شکست و شکستگی در حدی بود که به اتاق عمل رفت. حالا برای شکایت باید به کجا مراجعه کنم؟؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   ممنون که سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   شما می توانید به دادسرای محل وقوع جرم یا کلانتری آنجا مراجعه فرمایید و اقدام به طرح شکایت نمایید. لازم به ذکر است آنها نیز پرونده را به دادسرای اطفال و نوجوانان می فرستند و سایر اقدامات مقتضی را انجام خواهند داد.
   با ما همراه باشید.

 11. علیرضا گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ما ۴نفر دانشجو هستیم بعد یه صاحب خونه داریم که کارت قرمز داره جنون داره ایشون با یک نفر از دوستایه ما رفیق بوده بعد این دوسته ما پشت سر ما جلو همین صاحب خونه حرف میزنه و فحش ناموسی میده و پشت سر صاحب خونه هم به دوسته من میگه ک این مرد بچه بازو لواط کاره حواستون باشه بعد صاحب خونه ۲تا از دوستایه مارو بر میداره میرن که رودررو کنه که ببینه اون پسر این حرفو زده یا نه خلاصه رفتن خونه خوده یارو بعد آخر کار ک میارن برسوننش دم خوابگاه صاحب خونه میگه که تین به شما هم فحش ناموسی داده و پسررو بر میدارن میارن خونه ی خودمون وقتی اومد داخل پسررو زدن ۲تا از دوستام یه مشتم من زدم تو سرش دیگه خلاصه جریان تموم شدو شبم همونجا خونه ی ما خوابیدو صبح پاشد رفت بعد حالا میگه میخوام برم ازتون شکایت کنم به جرم اینکه منو دزدیدینو به زور بردین تو خونه منو زدین ولیی آثاری از ضرب و جرح روی بدنو صورتش نیست…میخواستم ببینم میتونه ثابت کنه ک کسی به زور بردتش یا نه در صورتی که صاحب خونه زنگ میزنه به پسره و میره تو دانشگاه دنبالش پسره هم خودش میاد سوار میشه کسی به زور سوارش نکرده دوربینای دانشگاه هم هس ک اینو نشون بده…میخواستم ببینم با اینکه ن شاهدی داره و ن آثاری از زدن میتونه ثابت کنه ک بگه اینا منو ربودنو زدن؟؟؟ بعد ما واسه اینکه ازمون شکایت نکنه ازش تا آخر این هفته وقت گرفتیم چون خودش رفته به همه گفته این جریانو و میگه آبرو من رفته اگه آبرو منو نتونستید برگردونید میرم شکایت میکنم ما هم جلو چند نفر ازش معذرت خوای کردیم آیا اگه ما هم بزنیم زیرشو چیزه دیگه بگیم اون دستش به جایی بنده؟؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   مخاطب عزیز وقتی دیگری مطلبی را می گوید به راحتی از او قبول نفرمایید.متاسفانه جوگیری باعث بروز حوادث ناگواری می شود. آثار جرم را شما به راحتی نمی توانید تشخیص دهید و این امر با مرجع قضایی است. خواهشا سعه صدر داشته باشید. در مورد فحش ناموسی شما می توانستید شکایت نمایید اما با این کتک کاری دوستتان شاکی است و شم باید رضایت او را جلب نمایید. آدم ربایی بعید است قابل اثبات باشد اما ضرب و جرح خیر…
   سعی در کسب رضایت او داشته باشید.

 12. محمد گفت:

  باسلام.بنده.باهمسایمون دعوای ناموسی داشتیم منم ازعصبانیت چاقو توجیبم گذاشتم رفتم ولی درگیرنشدیم اصلااونا دسته چاقورادیدندتوجیبم ازجیبم کشیدندبیرو ن وزدندبه خودشون حالا رفته شکایت کرده که من زدم چاقوهم دست خودشونه .ولی من شاهد دارم که اصلا درگیری فیزیکی نشد.فردا باید برم دادگاه خواهشا راهنمایی کنید چی بگم.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و سپاس از اینکه سایت مهداد را انتخاب نمودید.
   باید در ابتدا از حضورتان خواهش کنم که دیگر سلاح سرد یا گرمی را حمل نفرمایید. چه لزومی دارد که با خودتان چاقو جابجا نمایید؟!!
   ثانیا اگر شاهد دارید همراه خود به محضر مقام محترم قضایی ببرید. هر چند مسلما قاضی محترم با دقت تمام ابعاد ماجرا را بررسی می نماید و تا جرمی احراز نشود محکوم نخواهید شد. در ضمن برای اطمینان بیشتر یک وثیقه اعم از وجه نقد مال منقول و یا سند مال غیر منقول و یا ضمانت نامه بانکی همراه خود داشته باشید.
   با ما همراه باشید.

 13. امیر گفت:

  سلام، من اپراتور جایگاه CNG هستم و امشب سه تا جون اومدن و مست بودن و یکیشون منو کتک زد چند تا ضربه به صورتو و سرم زده و چندتا هم به بدنم زد در حالی که من افتاده بودم زمین بعد در رفتن (فیلمش هم هست) من زنگ زدم به کلانتری محل و صورت جلسه کردم احساس درد تو صورتم میکم ولی احساس شکستگی نه میخام بدونم چقدر طول میکشه تا مجازات شن وایا بیفتم دنبال شکایتم میتونم کاری کنم یا نه؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز سایت مهداد
   شکایت حق شماست.
   با دلایل محکمه پسند مسلما حق شما تضییع نخواهد شد و دیه و یا ارش بر حسب مورد برای شما ثابت است.
   با ما همراه باشید.

 14. شمس ا... گفت:

  اگًر شاهدي برأي ضرب وجرح وجود نداشته باشد، ايا وجود صداي ضبط شده مي تواند كمكي كند؟ وجود فيلم ضبط شده چطور؟

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   بسیار ممنونم که با ما همراه هستید
   بله . به عنوان اماره قضایی در دادگاه قابل ارائه است و دادگاه صحت آن را ارزیابی می نماید.
   با ما همراه باشید.

 15. جهانگیر ملاشاهی صنعت گفت:

  بسمه تعال
  استاندار محترم ومدافع همیشگی این مرز و بوم سلام وعلیکم
  احتراما به استحضار میرساند بنده جهانگیر ملاشاهی صنعتگر کارمند قراردادی معین با ۲۰ سال سابقه کار دراواسط سال ۱۳۹۶ بدلیل بیماری پوستی فرزندانم مجبور به نقل مکان به اصفهان شدیم وبنده نیز الان نزدیک به دوسال میباشد که گرفتار انتقالی ازسازمان هستم .متاسفانه مدیر محترم وحراست سازمان مانع اینکار شده وقصد اذیت بنده رو داشتند. واین دوسال وطول کشیدن مسئله ودوری از خانواده باعث از دست همسرم شدم بدلیل اینکه با مرخصی بنده موافقت صورت نمیگردبد ودر سال ۹۶ ، ۷ ماه به بنده حقوق ندادند اگر ده روز به دیدن خانواده می رفتم آنها تمام ماه رو پرداخت نمی کردند. ومرا رئیس بهزیستی شهرستان چندین ابلاغ جهت مراکز های بهزیستی صادر میکردند .و قبل از آینکه برم وشروع بکار بدم با رئیس مربوطه تماس میگرفت و توصیه میکرد چنان باعث اذیت ایشان شوید. که نتونه تحمل داشته باشه .که خود شخصا از زبان مسئول بخش شنیدم چند روز به خاطر همسر وفرزندان تحمل میکردم اما شروع بکار مرا اعلام نمیکردند آخر مواجه توهین ایشون به خود وخانواده آنجا را ترک کردم وسریعا غیبت ما را اعلام کردند. ومراجعه به بهزیستی شهرستان کردم هیچ کاری را به بنده محول نمیکردند. وآخر برج میشد غیبت بنده رد میشد. وهمسرم متوجه شدند که حقوقی دریافت نمیکنم .در شرف گر فتن.حضانت فرزندانم میباشد ودر این دو سال ۵ ماه در مهمانسرا ی بهزیستی به دور از خانواده بودم همش تردد در جاده ها وتازه چند روز قبل نامه دادند که حتی مهمانسرا رو تحویل بدم .مهمانسرایی که ظرفیت ۱۰۰ نفر را داشت اکثریت خالی میباشد . وباعث بیرون کردن ما این بود که زمانی رییس شهرستان ها میامد .مرا میدید ند. باعث اذیت و ازار من میشدند و به حراست اعتراض میکردند .که مرا بیرون کنند بدلیل اینکه آنها راهت بتونن هر کاری که دوست دارند انجام بدن وهر کوفت و زهرماری رو بتونند استفاده کنند .ودر نهایت مرا بیرون کردند و۴ روز است که بنده با فروختن انگشتر عقدمان هزینه مهمانسرا رو بدم شمارو قسم میدم به فاطمه زهرا حق وحقوق مرا از آنان بستانید که زندگیم داره نابود میشه بارها قصد خودکشی داشتم. والان نیز در مهمانسرا ی میلاد هستم در روز خوراک من نان پنیر است وبس. مشکل زیاد الان اشکها ی من اجازه باز گو را ندارد. جنایت و خیانت کردند برما.

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   سلام مخاطب عزیز سایت مهداد
   خواهشا آرامش خود را حفظ بفرمایید. قرار نیست با هجوم سختی ها کسی به پایان زندگی اش فکر نماید. اتفاقا الان باید به خدا توکلتان را بیشتر نمایید و صبور باشید.
   دوما حتما از طریق هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما به دنبال احقاق حقوق خود باشید. شما می توانید با دلیل و مدرک به حق و حقوق خود برسید.
   با ما همراه باشید.

 16. محمد گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید.چند روز پیش داییم با مادرم تماس گرفت که بیا خونه پدری کارت دارم من و مادرم رفتیم خونه پدری .مادرم از جلو میرفت منم ماشینو پارک کردم از پشت سرش رفتم همین که مادرم وارد خانه شد دعوا داییم با مادرم در اومد داییم و دایی کوچیکه شروع به کتک زدن مادرم کردن من خودمو انداختم روی مادرم که اونو نزنن منو هم خیلی کتک زدن حالا صحنه سازی کردن که ما شیشه خونه رو شکستیم و در خونه رو ضربه زدیم بعد دایی کوچیکم خود زنی کرده دست و کله خودشو شکونده هیچ شاهدیم اون لحظه دعوا نبود اخر که تمام شد همسایه ها که یکیشون دایی مادرم هست رسید حالا شکایت کردن و این دوتا داییی من معتاد و سابقه چندین سال زندان دارن الانم شکایت کردن که من زدمشون مادربزرگم که داخل دعوا بوده پشتبانی پسراشو میکنه حالا من باید چکار کنم اش نخورده دهن سوخته

  • کارشناس سایت مهداد گفت:

   با سلام خدمت مخاطب محترم سایت مهداد
   در پزشکی قانونی امکان اثبات اینکه خودزنی بوده یا خیر وجود دارد. در مرحله دادسرا مادرتان هم می‌توانید به پزشکی قانونی ببرید تا اثبات شود که ایشان هم مورد ضرب و جرح قرار گرفته است. با جزئیات می‌توانید موضوع را برای دادیار یا بازپرس محترم تبیین بفرمایید.
   ان‌شاالله که مشکلی پیش نمی آید.
   با ما همراه باشید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *