امروز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ مصادف با ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • اذان صبح: ۰۵:۲۶
  • طلوع آفتاب: ۰۶:۵۰
  • اذان ظهر: ۱۲:۱۸
  • غروب آفتاب: ۱۷:۴۷
  • اذان مغرب: ۱۸:۰۶
  • نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۷
  • امام رضا (ع): ايمان يك درجه بالاتر از اسلام است، و تقوا يك درجه بالاتر از ايمان است و به فرزند آدم چيزى بالاتر از يقين داده نشده است.
+-
بازدید: ۸۷۷
۱۶ تیر ۱۳۹۷

آمار پزشکی قانونی از تلفات حوادث رانندگی امسال

برابر آمار اعلامی سازمان پزشکی قانونی کشور، استان فارس بیشترین و ایلام کمترین تلفات حوادث رانندگی را در اریبهشت ماه امسال داشته اند.

برابر آمار اعلامی سازمان پزشکی قانونی کشور، استان فارس بیشترین و ایلام کمترین تلفات حوادث رانندگی را در اریبهشت ماه امسال داشته اند.       
به گزارش پایگاه آموزشی مهداد از سازمان پزشکی قانونی کشور، در اریبهشت ماه استان های فارس با ۲۳۷، کرمان با ۲۱۳ و تهران با ۱۷۰ بیشترین و استان های ایلام با ۲۵، اردبیل با ۲۷ و خراسان جنوبی با ۳۲ نفر کمترین تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.
کاهش تلفات حوادث رانندگی در اردیبهشت امسال
در اریبهشت ماه امسال یک هزار و ۲۴۴ نفر (شامل ۹۷۷ مرد و ۲۶۷ زن) در حوادث رانندگی جان باختند که در مقایسه با اردیبهشت سال قبل سه درصد کاهش یافته است.
در این مدت ۳۰ هزار و ۵۶۱ نفر نیز در تصادفات مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴.۷ درصد بیشتر شده است.
در دو ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۵۴۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات دو هزار و ۴۴۶ نفر بود، ۴.۲ درصد افزایش یافته است.
آمار تلفات حوادث رانندگی مردان سه برابر زنان
در دو ماهه ابتدایی سال جاری از کل تلفات حوادث رانندگی یک هزار و ۹۳۵ نفر مرد و ۶۱۴ نفر زن بودند. همچنین از کل تلفات یکهزار و ۷۲۴ نفر در مسیرهای برون شهری، ۶۵۱ نفر در محورهای درون شهری، ۱۷۳ نفر در مسیرهای روستایی و یک نفر در مسیری نامعلوم جان خود را از دست داده اند.
بر اساس این گزارش در دو ماهه نخست سال جاری ۵۸ هزار و ۷۵۲ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۴۰ هزار و ۹۱۳ نفر مرد و ۱۷ هزار و ۸۱۲ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۸ درصد افزایش یافته است.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *